Jacob Pullen je 10 od 22 točk dosegel na začetku zadnje četrtine, ko si je Olimpija priigrala odločilno prednost. Foto: www.alesfevzer.com

Novomeščani so v Ligi ABA doživeli že osmi zaporedni poraz. Nazadnje so zmagali konec oktobra proti Studentskemu centru. Cedevita Olimpija je dobila zadnje štiri tekme v Jadranski ligi.

Pri gostiteljih je Rok Stipčević zbral 20 točk, tako da s povprečjem 20,5 točke ostaja prvi strelec Lige ABA. Eno točko več in osebni rekord v tem tekmovanju je dosegel Adonis Thomas. Pri zmajih sta po 22 točk prispevala Jacob Pullen (17 v drugem polčasu) in Zach Auguste, ki je k predstavi kariere v dresu Cedevite Olimpije dodal enajst skokov.

Thomas in Stipčević priigrala lepo prednost Krki
V prvi četrtini si nobeni ekipi ni uspelo priigrati višje prednosti, po 10 minutah je bilo 20:20. Drugo četrtino je Stipčević odprl s trojko in napovedal precej boljšo igro Krke. Poleg Hrvata se je razigral še Američan Thomas. Po tretji trojki Stipčevića so Novomeščani povedli že s 40:28. Ob odmoru so imeli devet točk naskoka (42:33).

Olimpija se je prebudil po zaostanku 14 točk
Tudi na začetku drugega polčasa je bila Olimpija razglašena. Luka Lapornik in Temple Gibbs sta zadela trojki in Krka si je priigrala najvišjo prednost na tekmi (56:42). Pri Olimpiji je bil razigran le Auguste, nato pa je dve trojki zadel še Pullen in po koncu tretje četrtine so se Ljubljančani približali na 69:61.

Pullen zrežiral preobrat v zadnji četrtini
Olimpija je na začetku zadnje četrtine ujela pravi ritem v napadu. Pullen je dvakrat zadel za tri točke. Odlično sta se sodelovala z Augustom. Pullen je v uvodnih štirih minutah zadnje četrtine nanizal kar 10 točk, Ljubljančanom pa je z delnim izidom 21:2 uspelo narediti preobrat.

Luka Lapornik je izgubil živce in prejel dve tehnični napaki. Predčasno je moral v garderobo. Tudi Jurij Macura je prejel peto osebno napako in gostitelji so bili v izgubljenem položaju. Yogi Ferrell je s trojko poskrbel za prvo dvomestno prednost Olimpije na srečanju (71:82). Dalibor Damjanović je skušal z minuto odmora presekati silovit nalet zmajev. Jaka Klobučar je s trojko znižal na 77:85 tri minute pred koncem, več pa Novomeščanom ni uspelo. Ferrell s trojko in Melvin Ejim s polaganjem sta potrdila zmago Olimpije.

Golemac: Če kdo misli, da bomo po prvi četrtini vodili za 15 točk, se moti
"Krka je igrala zelo agresivno. To je bil verjetno njihov načrt pred tekmo. Pokrivali so nas po celotnem igrišču z veliko kontakta. Le tako bi nas verjetno lahko premagali," je povedal Jaka Blažič, ki je tokrat prispeval le pet točk.

"Zadovoljen sem. Tekma se igra 40 minut. Če kdo misli, da bomo prišli v Novo mesto in po prvi četrtini vodili za 10 ali 15 točk, se moti. To danes v športu ne obstaja," je dodal Jurica Golemac.

"Nismo se predali, a moramo biti boljši vseh 40 minut. Poudariti moram, da so igralci v drugem polčasu resnično igrali drug za drugega. Marko Radovanović je s pametno igro obrnil potek igre na parketu, preostali fantje pa so se priključili z dobro igro v obrambi. V zadnji četrtini je bila obramba fantastična, zato smo tudi zmagali. Moramo napredovati, analizirati in gremo naprej," je še dodal strateg Ljubljančanov.

Trener Krke Damjanović je bil razočaran: "Mi ne moremo igrati drugače. Moramo biti agresivni, saj nismo Olimpija, ki ima veliko kakovost posameznikov."

V soboto prenos tekme Cedevita Olimpija – Borac
Cedevita Olimpija bo v naslednjem krogu gostila Borac iz Čačka, ki je tokrat doživel polom na domačem parketu proti Igokei (61:88). Prenos iz Stožic si boste lahko v soboto ogledali na TV Slovenija 2 in na MMC-ju. Krko čaka gostovanje v Baru pri Mornarju.