Po dveh porazih na začetku sezone v Ligi ABA so se Ljubljančani hitro pobrali. Najbolj zaslužen za precej boljše predstave v zadnjih tednih je Robinson, ki je z 20 točkami, petimi podajami in štirimi skoki znova navdušil. Ključno vlogo je odigral tudi Aleksej Nikolić, ki je zadel pet trojk iz sedmih poskusov in zbral 17 točk. Zmaje je s klopi ob zdravstveni odsotnosti glavnega trenerja Zvezdana Mitrovića znova vodil pomočnik Đorđe Adžić.

Splitčani vodili večino prvega polčasa
V uvodni četrtini Ljubljančanom nikakor ni stekel met. Pri gostih je bil razigran David Škara in nabrali so si štiri točke naskoka po desetih minutah (13:17).

Sredi druge četrtine so imeli Splitčani sedem točk prednosti (17:24), nato pa je Olimpija z delnim izidom 14:5 prevzela vodstvo (31:29). V zadnji minuti prvega dela je Antonio Jordano zadel izza črte, nato pa je še Tonko Vuko dodal dva prosta meta. Na glavni odmor so odšli Splitčani z majhno prednostjo (31:34).

V tretji četrtini sta se ekipi izmenjavali v vodstvu. Olimpija je povedla s 46:41, a se ni uspela odlepiti. Po 30 minutah je imela le točko prednosti (53:52).

Sorodna novica Krka v Zagrebu ulovila prvo zmago v novi sezoni Lige ABA

Robinson imenitno izpeljal zadnjo akcijo
Zmaji so imeli v zadnji četrtini vseskozi minimalno prednost. Nikolić je z dvema prostima metoma povišal na 74:69 dve minuti pred koncem. Jordan je zadel trojko, Shannon Shorter pa dva prosta meta za izenačenje 18 sekund pred koncem. Cedevita Olimpija je krenila v zadnji napad, odgovornost za zadnji met pa je prevzel Robinson, ki je lepo prodrl in žogo izpustil iz rok pol sekunde pred koncem. Sodniki so si ogledali posnetek in koš takoj priznali.

Fantje so se borili, zdržali pritisk, tudi ko je tekmec povedel. Vedeli smo, kaj lahko pričakujemo na igrišču. Zadnji napad je posledica dobre igre Devina Robinsona v napadu. To smo vsi v ekipi opazili in mu zaupali to priložnost, da razreši tekmo. Z malo boljšim pristopom in idejo smo želeli zaključiti vsak napad in s tem lažje dobiti tekmo,” je povedal trener Ađžić.

V torek v Stožice prihaja Lietkabelis
Cedevita Olimpija bo v torek v Stožicah gostila litovski Lietkabelis v Evropskem pokalu, v petek pa jo čaka gostovanje pri Igokei.