Ivan Marinković se je dobro boril pod obročema. Dosegel je dvojni dvojček – 14 točk in 12 skokov. Foto: www.alesfevzer.com

Koprčani so dobili prvi medsebojni rezultat, a tedaj je bila Budućnost v bistveno slabšem stanju, slovenski prvaki pa so imeli še popolno ekipo. Po prvi polovici Jadranske lige, ki so jo Podgoričani končali na vrhu, tigri pa tik pod njim, je Bonifiko zapustilo pet ključnih košarkarjev in trener Jurica Golemac. Močno oslabljeni, ko komaj sestavijo deseterico za tekmo, pa so tako kot na zadnji domači tekmi v letu 2019 proti Crveni zvezdi tudi proti favorizirani Budućnosti pustili zelo dober vtis. Čeprav so gostje že visoko vodili, niso popuščali in so se z borbeno igro vrnili. Celo povedli so, v zaključku, ko Andrej Žakelj ni mogel več računati na dva ključna igralca na zunanjih položajih, Luko Vončina in Nejca Bariča, pa jim je zmanjkalo nekaj moči, znanja in tudi sreče.

Medtem ko je Primorska klonila tretjič zapored, pa je Budućnost prekinila niz dveh zaporednih porazov. Ob tem je za zeleno mizo dobila še tekmo s Crveno zvezdo, ki v 13. krogu ni pripotovala v Podgorico. Ob tem so Beograjčani izgubili še točko, ki jo sicer dobi poraženec, hkrati pa bodo morali plačati 20.000 evrov kazni in kriti stroške organizacije tekme, ki bi jih sicer Budućnost.

Že v peti minuti tekme so gostje povedli z dvomestno prednostjo (4:14). Dve minuti pozneje so razliko povišali na 6:20, nato pa je sledil odgovor tigrov, ki so na krilih Vončine naredili delni izid 12:0 in po prvi četrtini zaostajali le za dve. Toda med četrtinama so aktualni podprvaki regionalnega tekmovanja strnili svoje vrste in po vrnitvi na parket zagospodarili na igrišču. Razigral se je Suad Šehović, ki je zadel štiri trojke, Budućnost pa je naredila serijo 17:0. Tik pred odmorom so črnogorski košarkarji povedli za 20. V prvem polčasu je domača vrsta ostala brez prvega organizatorja igre Bariča.

Iz garderobe so gostitelji prišli kot prerojeni. Takoj sta zadela Hodžić in Vončina, z delnim izidom 15:2 pa so se po slabi polovici igre v tretji četrtini priključili na -5. Tudi trojka Justina Cobbsa ni prekinila naleta Primorske, ki je nadaljevala v izjemnem ritmu. Zelo razigran je bil Hodžić, ki je bil s 23 točkami na koncu prvi strelec tekme, s svojo tretjo trojko v tretji četrtini pa je ob koncu 29. minute približal na 59:62. Za izenačenje je izza črte iz kota zadel še Aleksandar Lazić.

Budućnost je zapravila prve tri napade v zadnji četrtini, vmes pa je Vončina prvič na tekmi povedel Koprčane v vodstvo. Potem ko so gostje znova povedli, pa je za 69:68 po ukradeni žogi Roka Nemaniča, ki je šele pred tednom dni dopolnil 18 let, slabih pet minut pred koncem v protinapadu zabil Lazić. Budućnost je nato povedla za tri, a je Hodžić na začetku 39. minute položil za izenačenje na 74. Zaključek tekme je morala Primorska odigrati brez Vončine, ki je organiziral igro ob odsotnosti Bariča. Ko je ostrostrelec dobil peto osebno napako, je moral na parket še en 18-letnik, Urban Hrovat.

47 sekund pred koncem je imel Lazić dva prosta meta za vodstvo, a je zadel le enega. Na drugi strani je Sean Kilpatrick izsilil strogo dosojeno osebno napako Hodžića, Američan v dresu Budućnosti pa je bil s črte prostih metov dvakrat natančen. Tigrom je ostalo 21 sekund, Hodžić je prodrl pod obroč, toda blokiral ga je Hassan Martin. Žogo je ujel Lazić, nad njim je bila storjena osebna napaka, krilni košarkar je prvi prosti met zgrešil, drugega skušal namerno, a ga izvedel nepravilno. Cobbs je na drugi strani zadel le en prosti met, Hodžić pa je zatem iz težkega položaja zgrešil trojko za podaljšek.

Cedevita Olimpija bo v nedeljo že ob 12.00 gostila Igokeo, Krka pa se bo v ponedeljek pomerila s Crveno zvezdo, ki je presenetljivo klonila na prvem medsebojnem obračunu v Novem mestu.