Gašper Vidmar je ostal edino orožje Jureta Zdovca pod samim obročem. Foto: MMC RTV SLO

Zmaji so po odličnem začetku, trojki sta zadela Nemanja Aleksandrov in Vlado Ilievski, popustili in gostitelji so naredili delni izid 12:0. Povsem ob koncu druge četrtine je Široki prek Ivana Milekovića povedel za 10 (29:19). Po prihodu iz garderobe je sledila serija trojk Ljubljančanov, kar tri je zadel Edin Bavčić, in varovanci Jureta Zdovca so celo uspeli izenačiti. Gostitelji so uspeli nalet zeleno-belih zaustaviti in si priigrati prednost, v zadnji četrtini so vodili tudi za 12 (61:49), ki so jo brez težav zadržali do konca srečanja.
Težko delo v nadaljevanju
Ljubljančane potem čakata še dve težki gostovanji v Zagrebu pri Ciboni in Vršcu ter domači tekmi proti Partizanu in Heliosu. Minuli teden je Tivoli zapustil Vladimir Golubović, tako je edini pravi center pred odločilnimi tekmami v Ligi NLB ostal Gašper Vidmar.

Domžalski Helios, ki se bori za obstoj v jadranskem tekmovanju, je v Komunalnem centru moral premoč priznati podgoriški Budućnosti (58:73). Pri barvarjih se je s 14 točkami najbolj izkazal Američan Ricky Shields, ki je pred kratkim okrepil moštvo.