Jure Zdovc je po dveh porazih doživel prvo zmago kot trener Uniona Olimpije. Foto: Drago Perko/kosarka.si
Vladimir Golubović
Vladimir Golubović je bil tokrat z dvanajstimi točkami drugi strelec Uniona Olimpije. Foto: Drago Perko/kosarka.si
Jaka Klobučar
Jaka Klobučar je na parketu preživel dobrih 15 minut. Foto: Drago Perko/kosarka.si
Jasmin Hukić
Eden najboljših strelcev za tri točke pri Unionu Olimpiji Jasmin Hukić je tokrat zadel samo eno. Foto: Drago Perko/kosarka.si
Richard Shields, Krka
Richard Essington Shields je v letošnji sezoni Lige NLB najboljši strelec novomeške ekipe. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Domen Žerak, Helios
Domen Žerak je v Košarkarskem centru Dražena Petrovića dosegel dvanajst točk. Foto: www.kosarkarski-klub-domzale.si

Zmaji so brez večjih težav ugnali zadnje moštvo na lestvici, ki ga vodi Denis Bajramović, v času Modul Groupa v Tivoliju na dveh tekmah celo prvi trener.

Že na začetku severeno
Zeleno-beli so tekmo začeli spodbudno, saj so z agresivno in všečno igro hitro povedli in že v osmi minuti po odličnih trenutkih Mihe Zupana vodili z desetimi točkami razlike (17:7). Še pred koncem prvega dela igre je svoj razlog za veselje imel Frank Robinson, ki je zadel prvo trojko v letošnji sezoni.

Po 20 dneh nov uspeh
Tudi v nadaljevanju je kakšnih 700 gledalcev v hramu slovenske košarke gledalo le Union Olimpijo, ki je tako doživela prvo zmago po dvajsetih dneh, ko je v Domžalah padel Helios. V drugem delu so Ljubljančani nekoliko popustili in v 30. minuti vodili "le" še z enajstimi točkami razlike (65:54), medtem ko je bila najvišja prednost že debelih 23 točk (55:32). Kljub temu pa zmaga ni bila nikoli vprašljiva in s tem se je Union Olimpija povzpela na sedmo mesto lestvice Lige NLB, prvo zmago na trenerskem stolčku pa je dosegel tudi Jure Zdovc.

Izgubljena priložnost v Beogradu
Varovanci Ivana Sunare so doživeli deveti poraz sezone, še drugič letos pa so bili nemočni v Srbiji. Novomeščani so povedli le pri rezultatu 0:2, ko je prve točke v zeleno-belem dresu dosegel novi litovski branilec Rolandas Alijevas, pozneje pa so vse niti v rokah držali mladi košarkarji FMP-ja, ki so s tem na lestvici z zmago prednosti prehiteli dolenjsko moštvo.

Slab začetek Krke
Prva razlika se je pokazala že na uvodu v srečanje, ko so gostitelji z delnim izidom 7:0 povedli z 9:2. Slovenski farmacevti so v predzadnji minuti prve četrtine zaostajali za deset točk (25:15), osem minut pozneje pa za enajst (40:29), ko je minuto odmora vzel hrvaški strateg Sunara. Ta je zalegla šele ob koncu polčasa, z dobro igro so se Dolenjci približali na pet točk razlike.

Upanje na začetku drugega polčasa
Po odmoru je drugo najboljše moštvo Lige NLB začelo bolje, zaostanek v 23. minuti zmanjšalo na -2 (49:47), štiri minute pozneje pa povsem popustilo in Srbom dopustilo, da se odlepijo na 62:50. Tekma, na kateri je Alijevas prvič oblekel dres Krke in se za zaupanje zahvalil s 15 točkami (met za dve 7/8, prosti meti 1/2), tremi skoki in štirimi asistencami, se je v zadnjem delu igre povsem nagnila na stran gostiteljev.

Domžalčani ostajajo brez zmage v gosteh
Košarkarji Cibone so že na začetku srečanja s Heliosom dokazali, da so za nekaj razredov boljša ekipa od Domžalčanov, ki v letošnji sezoni še niso slavili v gosteh. Tudi tokrat niso bili uspešni, pa čeprav so se ob začetnem velikem vodstvu Zagrebčanov (30:16) vrnili v igro in v 21. minuti zaostajali le še s štirimi točkami zaostanka (40:44). Najboljši strelec domžalske ekipe v letošnji sezoni Casey Jacobson tokrat ni bil razpoložen in prednost se je, namesto da bi kopnela, začela višati.