Foto:
Foto:
Carlton Myers je bil v Tivoliju med najboljšimi igralci na igrišču.
Dženan Rahimić zaustavlja Rasharda Griffitha.

Pri iskanju prave formule pred najpomembnejšo tekmo sezone je trener Sašo Filipovski našel najboljšo: igralce je spočil, rezultat pa so bili natančni meti predvsem za tri točke. Blestel je Simon Petrov, ki je odlično nadomestil poškodovanega Baždarića.

Prvi strelec Olimpije je na parketu zaradi poškodbe gležnja prebil le nekaj minut, na srečo pa se je njegovim soigralcem povsem odprlo. V prvi četrtini je Marko Maravič dosegel osem točk (dve trojki), nato pa se je začela simultanka Petrova, velikega dolžnika letošnje sezone.

Z desetimi zaporednimi točkami je gostitelje popeljal v vodstvo 32:21, dobro pa je igral tudi v obrambi, kjer je ustavil Bonoro. Na koncu je Petrov dosegel kar 26 točk in tako za skoraj 20 točk presegel svoje letošnje povprečje Evrolige.

Nekoliko se mu je ustavilo le v tretji četrtini, a na pomoč sta takrat pravočasno priskočila Štelmahers (v drugem polčasu je dosegel kar 21 točk) in Boisa (vseh svojih 13 točk v tem delu igre).

S tremi zaporednimi učinkovitimi napadi (od tega Myers pet točk) se je namreč Roma na začetku drugega polčasa v hipu z 38:29 približala na 38:37 in spet je bilo vse odprto.

A Olimpija je bila tokrat preveč razpoložena, da bi se ponovil scenarij iz Rima, ko je šlo na koncu vse navzdol. Podatek o trojkah pove vse: Ljubljančani so zadeli 12 od 22 metov in tako prvič v sezoni presegli 50-odstotno uspešnost izza črte 6,25.

Junak tekme pa seveda Simon Petrov. Njegova bleščeča statistika je: met za dve točki 4-4, trojke 4-7 in prosti meti 6-6.

UNION OLIMPIJA - LOTTOMATICA ROMA  
 87:68 (20:17  15:9, 27:28, 25:14) 
                                   
Petrov      26     Alexander  17   
Štelmahers  23     Myers      17   
Boisa       13     Griffith   11   
Maravič     12     Tušek      10   
Rahimič      7     Barton      9   
Baždarić     3     Bowdler     2   
Anagonye     2     Bonora      2   
Pavič        1                     
                                   
Met za dve:  15/33; 15/24          
Met za tri:  12/22;  9/27          
Prosti meti: 21/24; 11/18          
Skoki:          23; 26