Helios je bil na obeh tekmah proti Ježici boljši za 53 točk. Foto: Filip Barbalić/Helios Suns

Najboljša strelca Krke sta bila Miha Lapornik (20 točk) in Leon Stergar (19). Stergar (v prvem polčasu je brez zgrešenega meta dosegel 11 točk) se je izkazal še s po šestimi skoki in podajami, tako da je imel najvišji statistični indeks (29).

Krka je imela že po prvi tekmi v Novem mestu lepo prednost (106:77), tako da njeno napredovanje v polfinale niti za trenutek ni bilo ogroženo. Šentjur je v prvem polčasu povratne tekme resda dvakrat povedel za osem točk, vendar prednosti do odmora (49:50) ni uspel zadržati. Razpoložen je bil zlasti Marko Rikalo, ki je v prvih 20 minutah dosegel 18 točk. Miha Lapornik (13 točk do odmora) je prispeval levji delež pri delnem izidu 2:10, po katerem je Krka izenačila na 40 in nato prevzela pobudo.

Novomeška ekipa je v prvem polčasu izgubila 11 žog, a vse popravila z dobljenim skokom in natančnim metom za tri točke (7/12), ki je na koncu sicer padel pod polovično uspešnost (12/26).

Tudi za Helios je bila povratna tekma le formalnost, Ježico je premagal s 105:64, v obeh tekmah skupaj je bil boljši za 53 točk. Miroslav Pašajlić (21) je bil na ponedeljkovi tekmi najučinkovitejši, zadel je štiri od petih trojk.