Aleksandar Džikić je v Turčijo odpeljal oslabljeno moštvo. Foto: Nebojša Tejić/ABA

Novomeščani so v tem tekmovanju klonili prvič, medtem ko ima trenutno desetouvrščena ekipa turškega prvenstva zdaj prav tako razmerje med zmagami in porazi 2:1.
Turki so slavili po zaslugi boljše igre v drugem polčasu. Tretjo četrtino so dobili s 24:12 in izničili prednost gostov po prvem polčasu s 27:36. Z delnim izidom 13:1 so v 26. minuti povedli s 40:37, pred zadnjimi 10 minutami pa je bilo 51:48. Novomeščani so zadnjič vodili s 55:56, nato pa popustili. Dve minuti pred koncem je odločilno trojko za vodstvo z 71:64 dosegel Serhat Cetin.
Krka, ki je trikrat zapored izgubila v Ligi ABA, je igrala brez poškodovanih Malcoma Armsteada in Jasmina Hukića. 20 točk je dosegel Zvonko Buljan, Edo Murić jih je dodal 14. Slovenski prvaki bodo v 4. krogu 3. decembra gostovali v Jekaterinburgu pri Uralu.