Zoran Dragić je dosegel šest točk. Foto: MMC RTV SLO/Jan Pirnat
Danny Green
Danny Green je pokazal največ pri Ljubljančanih, ki so dva tedna pred začetkom Evrolige daleč od prave forme. Foto: MMC RTV SLO/Tilen Jamnik
Nenad Trajković
Nenad Trajković se je enkrat razburil nad sodniki in prejel tehnično napako. Foto: Uroš Hočevar

Državni prvaki, ki so lani dobili superpokal z 72:61, so pred 600 gledalci pobudo prevzeli ob koncu prve četrtine in vodstva niso več izpustili. Blestela sta Jimmy Baxter z 20 točkami in Curtis Stinson z 18 točkami. Pri zmajih je Danny Green prispeval 19 točk in pet podaj, zadel je tudi tri trojke.

Stinson poskrbel za vodstvo prvakov
Po izenačenem začetku je Krki uspel delni izid 8:0 za vodstvo z 18:11. S šestimi točkami se je izkazal hitri branilec Stinson in Dolenjci so prvo četrtino dobili z 20:13.
Baxter nerešljiva uganka za zmaje
V 12. minuti je Jure Balažič s trojko povišal na 25:17, a je takoj z metom izza črte odgovoril Dino Murić. Goran Jagodnik je polagal ob prekršku Stinsona, zadel je tudi prosti met (27:26). Tik pred polčasom se je razigral Baxter, ki je nanizal šest točk zapored in Krka je prvič na tekmi povedla z desetimi točkami naskoka (37:27). V zadnji minuti prvega dela je Aleksandar Ćapin znižal s polaganjem in dvema prostima metoma (37:31).
Varda popolnoma zunaj forme
Izbranci Saša Filipovskega so z odlično začeli drugi polčas in se hitro približali na točko zaostanka (37:36), nikakor pa jim ni uspelo povesti. Novomeščani so z delnim izidom 9:0 ušli na 10 točk prednosti (50:40), v zadnjo četrtino pa po prodoru Stinsona krenili z osmimi točkami naskoka (56:48). Ljubljančani so delali preveč napak, zgrešili so številne proste mete, najslabši pa je bil center Ratko Varda (2 točki, 1/7 za dve točki, 4 izgubljene žoge in 4 osebne napake).
Olimpiji nikakor ni uspel preobrat
Zadnjo četrtino je Olimpija začela z delnim izidom 6:0, tudi po zaslugi nešportne osebne napake Jureta Balažiča. Osem minut pred koncem se je napovedovala napeta končnica (56:54). Krka je po zaslugi Stinsona in Baxterja ves čas vodila, Ljubljančani so občasno še zagrozili, s trojkami prišli le na nekaj točk zaostanka, vendar so Novomeščani mirno pripeljali tekmo do zmagovitega konca.

V soboto Laščani gostujejo v Stožicah
Novomeščani so že odigrali prvo uradno tekmo nove sezone, v soboto so v vnaprej odigranem dvoboju Lige ABA izgubili z Maccabijem z 68:83. Union Olimpijo začetek uradne sezone po superpokalu čaka v soboto, ko se bodo v Stožicah pomerili z Laščani.