Smiljan Pavič je bil najboljši strelec tekme z 22 točkami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Deon Thompson
Deon Thompson je zgrešil met ob sireni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksander Sekulić
Aleksander Sekulić se je končno lahko razveselil zmage. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Goran Jeretin
Goran Jeretin je v podaljšku zadel dve trojki, vendar to ni bilo dovolj za zmago Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Slovenski prvaki so prekinili črni niz desetih zaporednih porazov in dosegli šele peto zmago v jadranski ligi. Blestel je Smiljan Pavič z 22 točkami (9/10 za dve točki). Zmaji so klonili devetič v Ligi ABA in že precej zaostajajo za četrtim mestom, ki še vodi na zaključni turnir v Nokia Areno v Tel Aviv.
V prvem polčasu si nobena izmed ekip ni priigrala večjega vodstva, na prvi odmor so s točko naskoka odšli Novomeščani, ob polčasu pa je vodila Olimpija z 38:36. Zmaji so imeli še dve minuti pred polčasom sedem točk prednosti (35:28).
Olimpija s serijo 7:0 izsilila podaljšek
V 35. minuti je Krka vodila za šest točk (52:58). Prava drama se je začela ob koncu zadnje četrtine. V 37. minuti je Jaka Blažič polagal za vodstvo Olimpije z 59:58, nato pa je Krki uspel delni izid 8:0. Jure Balažič je zadel izza črte in dodal še prosti met. Zmaji so bili v izgubljenem položaju (59:66), a so nato do konca rednega dela dosegli vseh sedem točk. Sasu Salin je zadel trojko, Željko Zagorac in Goran Jeretin pa sta bila natančna pri prostih metih, Afik Haim Nissim pa je imel na voljo še devet sekund za napad gostov, a je zgrešil po prodoru pod koš.

Salin in Thompson nista zadela
V dodatnih petih minutah je Deon Thompson z dvema košema zagotovil zeleno-belim vodstvo s 70:68. Po zabijanju Pavića je Jeretin zadel trojko za 73:70. Odgovoril je Edo Murić (75:75), a je Jeretin še enkrat zadel izza črte (78:77). V zadnji minuti je najprej polagal Haim Nissim, po zgrešeni trojki pa je dodal še dva prosta meta tri sekunde pred koncem.
Gostitelji so po minuti odmora skušali izsiliti še drugi podaljšek. Uroš Lučić je naredil prekršek nad Salinom, ki je zadel le prvi prosti met. Drugega je zgrešil, nato pa namenoma še tretjega. Odbito žogo je ujel Thompson, a nato izpod koša ni zadel.
Zagreb v končnici strl Laščane
Laščani so tekmo v Zagrebu odigrali po sistemu dober začetek, slab konec. Po polovici tekme, predvsem pa po prvi četrtini, so bili namreč boljši od favoriziranih Zagrebčanov, na koncu pa so le morali priznati premoč in ostali brez tretje zmage v sezoni.

Ko je bilo v sedmi minuti na semaforju 7:14 po košu Daniela Vujasinoviča, je bilo videti, da bodo Laščani v Zagrebu morda iztržili kaj več od poraza. Do konca prvega dela so gostje prednost še obdržali (20:15), a se je nato začela topiti v drugem delu. Domači so počasi, a vztrajno prihajali bližje in po košu Seana Maya v 18. minuti izenačili (28:28), na odmor pa odšli s točko naskoka.

Slovenski košarkarji se še niso predali, tudi v tretji četrtini so najprej povedli (36:42 v 24. minuti), nato pa so Zagrebčani spet poleteli in tretjino končali s štirimi točkami naskoka. Odločilne za razplet tekme so bile začetne minute zadnjega dela, ko je Zagreb z delnim izidom 8:0 ušel na neulovljivo prednost, jo vmes povečal že na deset točk, nazadnje pa je zagrebška ekipa slavila z 71:64. Pri zmagovalcih se je najbolj izkazal Mario Kasun z 21 točkami, pri Laščanih pa jih je Jure Škifič dosegel 15.

20. krog:
UNION OLIMPIJA - KRKA
* 79:81 (18:19, 20:17, 14:18, 14:12)
3.000; Thompson 17, Jeretin 16, Močnik 11, Salin in Zagorac po 8, Blažič 6, Dašić 5, Rothbart 4, Kastrati in D. Murić po 2; Pavič 22, Dragić in Abdul Hamid po 12, Balažič 10, Lalić in Nissim po 9, E. Murić 3, Rojc in Lučić po 2.
* - po podaljšku

ZAGREB CO - ZLATOROG LAŠKO
71:64 (15:20, 17:11, 22:19, 17:14)
Kasun 21, Mašić 14, Ožbolt 8; Škifić 15, Mali 10.

CRVENA ZVEZDA - HELIOS DOMŽALE
86:69 (20:14, 24:18, 26:17, 16:20)
Thomas 15, Subotić 12; Gay 20, Bubnić 14, Jeftić 12, Pašalić 10.

Sreda, 22. februarja, ob 17.00:
HEMOFARM - CIBONA

Sreda, 29. februarja, ob 20.00:
CEDEVITA - RADNIČKI

PARTIZAN - ŠIROKI
86:59 (20:21, 12:15, 27:9, 27:14)
Raduljica 19, James in Mačvan po 13; Collins 15, Pilepić 11.

Preloženo:
MACCABI - BUDUĆNOST

MACCABI 19 18 1 +303 37 CEDEVITA 19 15 4 +223 34 PARTIZAN 20 14 6 +187 34 BUDUĆNOST 19 13 6 +73 32 ŠIROKI 20 11 9 +40 31 ZAGREB CROATIA OS. 20 11 9 -34 31
UNION OLIMPIJA 20 11 9 -49 31
CIBONA 19 10 9 -3 29
RADNIČKI 19 9 10 -6 28
CRVENA ZVEZDA 19 7 12 -4 26
KRKA 20 5 15 -127 25
HEMOFARM 19 5 14 -95 24
HELIOS DOMŽALE 19 5 14 -196 24
ZLATOROG LAŠKO 20 2 18 -312 22