Gostje so vseskozi pozorno pazili na Malcolma Armsteada. Foto: BoBo
Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić se je le držal za glavo, saj njegovi izbranci niso našli prave igre. Foto: BoBo
Joksimović nezadovoljen po porazu s Cibono
Cibona izkoristila slab večer Krke

Ameriški organizator igre je dosegel 11 točk ob metu 1:8 za dve točki in 1:7 izza črte. Največ točk sta pri Krki dosegla Chris Booker (17) in Jasmin Hukić (15).
Zagrebčani so vodili od prve do zadnje minute, tako da Krka ni imela pravih možnosti, da bi nadaljevala niz zmag. Sredi tretje četrtine je sicer prišla le na točko zaostanka, a ni bila sposobna narediti preobrata.
Ilievski hitro ujel formo
Le nekaj minut navdahnjene predstave je bilo premalo za motivirane goste, ki so se predstavili z novo okrepitvijo, makedonskim reprezentantom Vlatkom Ilievskim, ki je prav v tretji četrtini dosegel nekaj odločilnih košev.
Markota nerešljiva uganka za gostitelje
Novomeščani so že v prvi četrtini zaostali z dvomestnim številom točk, Cibona je z delnim izidom 8:0 prevzela pobudo in po trojki razigranega Damirja Markote (18 točk) je bilo že v 7. minuti 6:14. Jasmin Hukić je pred iztekom prve četrtine z metom izza črte znižal na 15:23. V drugi četrtini so gostje vseskozi zadrževali prednost in na odmor odšli s prednostjo šestih točk (35:41).
Blassingame zadel dve pomembni trojki
Le v tretji četrtini je Krka prikazala pravo igro. Nebojša Joksimović in Chris Booker sta zadela za tri točke in v 27. minuti so se gostitelji približali na 45:46. V ključnih trenutkih sta odgovorila Ilievski in Jerel Blassingame s trojkama (50:58).
Na začetku zadnje četrtine je šest točk zapored nanizal še Marko Jagodić Kuridža, Blassingame je zadel še eno trojko (56:70) in upov Krke je bilo sredi zadnje četrtine konec.
Naslednjo nedeljo čaka izbrance Aleksandra Džikića še težja naloga, saj gostujejo v Pionirju pri neporaženi Crveni zvezdi.