Jure Zdovc z igro svojih varovancev še zdaleč ni bil zadovoljen. Foto: Vladimir Nikolič
Kenny Gregory je bil z 20 točkami najučinkovitejši košarkar Uniona Olimpije. Foto: EPA
Zoran Dragič je k zmagi Krke prispeval dve točki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Chris Booker
Chris Booker je z dvanajstimi točkami prispeval levji delež k dejstvu, da se je Krka zavihtela na sam vrh Lige NLB. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka ugnala še Široki

V prvi četrtini so se Ljubljančani hitro znašli v zaostanku. V napadu je bilo preveč zgrešenih metov, v obrambi pa niso našli odgovora na odlično razpoloženega Mladena Pantića, ki je Olimpiji v prvi četrtini nasul kar 14 točk. Domači košarkarji so vodili že za 10 točk, nato pa so se zmaji prebudili in na krilih Kennyja Gregoryja ter Vlatka Ilievskega izid pred začetkom druge četrtine znižali na 22:18. Tudi na začetku druge četrtine so bili veliko boljši košarkarji Igokee, ki so se zopet odlepili od svojega nasprotnika, nato pa po nekaj zapravljenih priložnostih Olimpiji znova dopustili, da se je spet približala. V napadu slovenskega podprvaka sta se izkazala zlasti Marque Perry in Giorgi Šermadini, ki pa rezutata do polčasa nista uspela spreobrniti (45:39).

Razpad sistema in visok poraz
Drugi polčas se je začel precej klavrno. Igra Olimpije je vztrajno razpadala, domači košarkarji pa so pobegnili že za 12 točk. V napadu je bilo preveč napak, kmalu je še četrto osebno napako prejel Kevinn Pinkney, ki je moral takoj zatem na klop. Na drugi strani je bila peterka Igokee zelo razpoložena, ob koncu četrtine je zadela še dve trojki (natančen je bil Brian Chase). V zadnjem delu tekme pa so zmaji popolnoma odpovedali! V obrambi so zelo popustili, v napadu pa so kot po tekočem traku izgubljali žoge, zaradi česar je Igokea z delnim izidom 12:0 na krilih odličnega Chasea, ki je zadel kar tri trojke, povedla že za 19 točk (82:63). Edini razpoloženi košarkar gostujoče ekipe je bil Gregory, ki je bil tudi najboljši strelec Olimpije z 20 točkami, medtem ko sta bila najučinkovitejša košarkarja Igokee Pantić (22) in Chase (21).

Krka gosti Široki
Krka se je že takoj na začetku tekme odlepila od svojega nasprotnika. Izvrstno je igral Goran Ikonić, ki je gostom v prvih desetih minutah nasul sedem točk, šest jih je pristavil še Smiljan Pavić. Široki se je v drugem delu četrtine počasi, a vztrajno bližal, Vedran Morović pa je s trojko znižal na 22:18. V drugi četrtini so gostje v 15. minuti s košem Daliborja Peršića uspeli izid izenačiti (27:27). Odlično so igrali predvsem v obrambi, saj domači ekipi niso več puščali odprtih metov. Vseeno so se Krkaši hitro pobrali in proti koncu popolnoma dominirali na parketu in ob polčasu vodili za deset točk (47:37).

Ikonić v ključnem trenutku prelomil tekmo
V tretji četrtini so Novomeščani popustili in nasprotniku s slabo obrambo dopustili priključek. Trener Aleksandar Džikić z igro svojih varovancev ni bil zadovoljen, saj so četrtino izgubili z izidom 15:21. Tudi v zadnji četrtini se je neprepričljiva igra Krkašev nadaljevala, a so kljub vsemu igrali dovolj zbrano, da so Široki držali na razliki vsaj treh točk (72:69). V ključnih trenutkih pa je Ikonić najprej z blokado zaustavil protinapad, nato pa že v naslednji akciji zadel za neulovljivo prednost. Tekmo so domači nato mirno pripeljali do konca in se poveselili nove zmage (78:72).