Dolenjci so v Beogradu ves čas narekovali tempo in povsem presenetili varovance Zmaga Sagadina. Izid je bil izenačen vse do predzadnje minute, ko je Krka zadnjič povedla. Marton Bader je zadel po sijajni podaji Clarenca Gilberta, ob tem pa zaradi osebne napake Luke Bogdanovića zadel še prosti met za 88:90. Bogdanović je na nasprotni strani izenačil, Bader pa izgubil četrto žogo. Goran Jeretin je s trojko povedel 93:90. Ko pa je slovenski prvak izgubil še eno žogo, je bilo po novih točkah Jeretina že prepozno. Pri Krki je blestel Rick Rickert, ki je dosegel 25 točk, pri tem pa je ob 12 metih iz igre le enkrat zgrešil cilj.

Union Olimpija je bila v Zadru konkurenčna le prvo četrtino, ki jo je izgubila s petimi točkami razlike, povsem pa je popustila v drugih desetih minutah, ko je odšla na odmor s 14 točkami zaostanka. V drugem polčasu Ljubljančanom ni uspelo resneje ogroziti Zadrčanov. Pri slovenskih pokalnih prvakih je spet blestel le Dženan Rahimić.

Geoplin Slovan je v Mariboru premagal Lovćena. Slovanovci so dobili polčas s 15 točkami razlike, v drugem delu pa so nekoliko popustili, a v končnici bili bolj natančni pri izvajanju prostih metov. Košar5karji Pivovarne Laško pa so v gosteh premagali Banjalučko pivaro.