Izkušeni Simon Petrov je popeljal soigralce do prestižne zmage. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Vlado Golubović
Jasmin Hukić
Krka presenetila v Tivoliju

Toda Dolenjci, ki so igrali brez poškodovanega Davorja Marcelića, se niso predali. Do konca tretjega dela so z delnim izidom 18:3 popolnoma preobrnili potek srečanja. Za vodstvo s 55:53 je bil uspešen Marko Rakočević.

Velik preobrat ni prav nič predramil Ljubljančanov, ki so nadaljevali brezidejno igro iz druge polovice 3. četrtine. Na drugi strani Dolenjci niso imeli težav s polnjenjem koša. Štiri minute pred koncem je Jack Ingram s trojko poskrbel za 68:63.

Dolenjci pokazali jeklene živce
Olimpija se je pred zadnjimi 60 sekundami približala na 72:71, a je krkašem uspelo zadržati mirne živce. Simon Petrov je s črte prostih metov zadel za 74:71, z enako mero mu je vrnil novinec Aleksej Nešović (74:73), nato pa je mirno roko ohranil tudi Jure Balažič (76:73). Zmaji so imeli 18 sekund pred zadnjo sireno napad za izenačenje, vendar se je Nešović osmešil, na drugi strani pa je Richard Essington Shields z enim zadetim prostim metom razblinil vse dvome o zmagovalcu. Kot že nekajkrat letos je Olimpija izjemno slabo odigrala zadnji oziroma ključni napad.

Olimpijini 'staroselci' razočarali
Pri Krki je kar pet košarkarjev doseglo 10 točk ali več, medtem ko je na drugi strani ogenj bruhal le Vladimir Golubović (26), ki je bil prvi strelec tekme. Vsi drugi - z izjemo novincev Lorenza Harringtona in Alekseja Nešovića - pa so igrali pod vsako kritiko. Marko Milič je vknjižil le 4, Jasmin Hukić pa še točko manj, pri čemer je zgrešil tudi vseh 7 (!) metov izza črte.