Goran Dragić je v prvem polčasu igral odlično in do vodstva Miamija s 25:14 dosegel že deset točk. Foto: Reuters
Stephen Curry
Stephen Curry je blestel tudi v Torontu, kjer je njegov oče Dell Currry igral v svojih zadnjih treh NBA-sezonah. "Užitek je igrati tu," je povedal Stephen Curry, ki je Torontu nasul 44 točk. Zadel je devet trojk od 15 poskusov. Foto: Reuters

Dragić je v prvem polčasu dosegel 15 od svojih 17 točk, Miami pa si je do glavnega odmora nabral že lepo zalogo, saj je vodil s 60:42. Točkovni izkupiček po prvi četrtini (34) in ob polčasu (60) je za Miami rekorden v tej sezoni. Dragićeva statistika je lepa, motijo jo le štiri izgubljene žoge, sicer pa je v pol ure zadel sedem od enajstih metov iz igre, zbral je osem podaj (največ med vsemi na tekmi) in dva skoka. Beno Udrih je v štirih minutah dosegel dve točki.

Brez dveh ključnih igralcev Cleveland izgubljen
Miami je z zmago skočil na vrh Vzhodne konference Lige NBA, Cleveland pa je izgubil tretjič zapored. Takšen scenarij se je napovedoval že v trenutku, ko je bilo jasno, da bo trener David Blatt namenil počitek LeBronu Jamesu. Ta tako ni stopil na parket, zaradi poškodbe pa še vedno ne igra Kyrie Irving. V zadnjih dveh sezonah se je četrtič zgodilo, da je bil Cleveland brez obeh zvezdnikov. Vedno je bilo to na gostujočih tekmah in v vseh štirih primerih je bil Cleveland poražen.

Ni Jamesa, ni spektakla
"Bilo bi izjemno igrati proti LeBronu," je komentiral prvi strelec tekme Dwyane Wade (19 točk), ki je bil razočaran, ker njegov nekdanji soigralec (James je z Miamijem osvojil dva šampionska prstana) ni igral. Gledalci so v dvorani vzklikali: "LeBron is tired" (LeBron je utrujen). Cleveland je imel slabši met, zgrešil je kar 22 metov za tri točke (6/28), izgubil je tudi skok (41:36). Richard Jefferson, ki je dobil priložnost namesto Jamesa, je dosegel 16 točk.

Curry popeljal Golden State do 21. zmage
Golden State je rekorden niz zmag na začetku sezone pomaknil na 21, čeprav so košarkarji s klopi dosegli le 15 točk. V Torontu je zmagal s 109:112, pri čemer je Stephen Curry dosegel 44 točk, od tega 15 v zadnji četrtini. Curry je prvič v karieri na dveh tekmah zapored zbral vsaj 40 točk. Utah je po podaljšku s 122:119 premagal Indiano, pri kateri je Paul George z 48 točkami postavil rekord kariere. Zadel je 15 od 27 metov iz igre, vendar zgrešil trojko ob koncu rednega dela, ki bi Indiani prinesla zmago.