Jayson Tatum je v 44 minutah dosegel prav toliko točk. Foto: Reuters

Dolgo je sicer kazalo, da bo Boston − najboljša ekipa te sezone − suvereno slavila, saj je vodila večji del tekme. Sredi tretje četrtine so prvič povedli z 20 točkami naskoka (81:61) in kazalo je, da je tekma odločena.

A ni bila. Nepopustljivim gostiteljem je uspel v naslednjih 13 minutah neverjetni niz, saj jim je uspela serija 45:12, po kateri so slabih pet minut pred koncem povedli s 106:93. Spet je bilo videti, da je tekma odločena. A ni bila. Anthony Davis je 28 sekund pred koncem pri vodstvu s 110:108 zgrešil dva prosta meta, na drugi strani pa je Jayson Tatum izenačil na 110:110. LeBron James je z zvokom sirene zgrešil trojko, tekma se je nato prevesila v podaljšek.

Petminutni dodatek so sicer bolje začeli Lakersi, za katere je Russell Westbrook dosegel prve štiri točke, a nato so Kelti udarili z 12 zaporednimi in si zagotovili 22. zmago v sezoni.

Tatum je bil junak večera s 44 točkami, Jaylen Brown je k uspehu dodal 25 točk in 15 skokov. Po visokem porazu v ponedeljek proti LA Clippersom so bili Celticsi veliko bolj sveži v zadnjih minutah. Pri Jezernikih sta James in Davis igrala celotno zadnjo četrtino in v podaljšku se je zelo poznala utrujenost.

Bojevniki težko zmagajo v gosteh
Milwaukee je v obračunu zadnjih dveh prvakov premagal Golden State s 128:111. Janis Andetokumbo je za zmagovalce dosegel 30 točk. Bojevniki so letos res skromni na gostovanjih, saj so v 14 tekmah zmagali le dvakrat.