Goran Dragić je s Chicagom TD Garden zapustil sklonjene glave. Foto: Reuters

Gostitelji so bili v vodstvu praktično vso tekmo. Chicago je nazadnje vodil sredi druge četrtine, ko je za 42:43 s trojko poskrbel Patrick Williams. Ključno razliko so Bostončani napravili v tretji četrtini, v kateri so na krilih prvega strelca Jaysona Tatuma z delnim izidom 18:4 povedli s +16 (79:63).

Ta zmaga je bila zelo pomembna. Ne glede na njihov položaj na lestvici je to zelo kakovostna ekipa, ki je sposobna premagati kogar koli.

Jayson Tatum o Chicagu

Kljub vsemu se Chicago ni predal tako zlahka, v zadnjem delu tekme so se Bullsi dvakrat približali na le koš razlike (99:97 in 101:99), a so imeli gostitelji vsakič pravi odgovor. Zadnji žebelj v krsto je 25 sekund pred koncem s trojko zabil Al Horford, delo je nato dokončal Tatum za 29. zmago v sezoni.

"Ta zmaga je bila zelo pomembna. Ne glede na njihov položaj na lestvici je to zelo kakovostna ekipa, ki je sposobna premagati kogar koli," je po tekmi dejal Tatum, z 32 točkami prvi strelec tekme. Pri Chicagu jih je Zach LaVine zbral 27.

Goran Dragić je v 16 minutah iz igre metal 1/4 (0/2 za tri), dosegel dve točki, dva skoka, podelil je še eno podajo. Boston se bo na naslednji tekmi v TD Gardnu pomeril z New Orleansom, Chicago pa čaka gostovanje pri Washingtonu.

Denver je dobil 11. zaporedno tekmo na domačem parketu, za nameček je končal še niz petih zmag Los Angeles Lakersov. Vlatko Čančar je odigral 26 minut, v katerih je ob metu iz igre 1/4 zbral dve točki, 4 skoke, 2 podaji in 1 ukradeno žogo. LaBron James je 66. postal igralec tedna, nato pa je počival zaradi bolečin v levem gležnju. V četrtek proti Dallasu bo že lahko igral. Foto: Reuters

BOSTON - CHICAGO 107:99
Tatum 32 (10/21 iz igre, 4/7 za tri), G. Williams 20, Brown 19 (7/21 iz igre, 0/8 za tri); LaVine 27 (10/24 iz igre, 4/13 za tri), Vucevic 21 in 13 skokov, DeRozan 13 ... Dragić 2 (1/4 iz igre, 0/2 za tri), 2 skoka in 1 podaja v 16 minutah.

NEW YORK - MILWAUKEE 117:121
Brunson 44 (15/30 iz igre, 4/10 za tri, prosti meti 10/10), Randle 25 in 16 skokov, Quickley 23 (3/6 za tri); Andetokumbo 22 (6/15 iz igre, 1/3 za tri) in 10 skokov, Ingles 17 (5/11 za tri), Holiday 15.
Knicksi so sredi tretje četrtine povedli s 70:53. Jalen Brunson je dosegel rekord kariere.

WASHINGTON - NEW ORLEANS 112:132
Porzingis 23 (8/16 iz igre, 3/5 za tri) in 10 skokov, Kuzma 19, Kispert 17 (5/10 za tri); McCollum 34 (12/21 iz igre, 4/8 za tri), Valančiunas 27 in 12 skokov, Marshall 18.

MEMPHIS - SAN ANTONIO 121:113
Ty. Jones 24 (11/19 iz igre), Jackson Jr. 16 , Brooks in Bane po 15; Tre Jones 18, Richardson 16, Pöltl in Langford po 13.

DENVER - LA LAKERS 122:109
Murray 34 (13/29 iz igre, 5/9 za tri), Caldwell Pope 16, Brown 15, Jokic 14 (5/5 iz igre, 1/1 za tri), 16 podaj in 11 skokov ... Čančar 2 (1/4 iz igre, 0/1 za tri), 4 skoki in 2 podaji v 25 minutah; Westbrook 25 (10/21 iz igre, 1/4 za tri), T. Bryant 17 in 10 skokov, Nunn 15, James in Davis nista igrala.

SACRAMENTO - ORLANDO 136:111
Barnes 30 (11/13 iz igre, 6/7 za tri), K. Murray 15 (5/6 za tri); Banchero 17, F. Wagner in Fultz po 16.