Dončić je čestital Brunsonu za odlično predstavo. Na parketu je bil 42 minut, zadel je šest trojk. Foto: Reuters

23-letni Ljubljančan tudi na drugi tekmi končnice ni igral zaradi poškodbe leve mečne mišice. Znova je spodbujal soigralce, na ogrevanju pred tekmo pa je metal na koš. Trener Jason Kidd je poudaril, da je stanje Dončića vsak dan boljše, njegov nastop na tretji tekmi v četrtek v Salt Lake Cityju pa je vprašljiv.

Dallas zadel rekordnih 22 trojk
Mavericksi so blesteli v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 33:23. Zadeli so 22 trojk, kar je nov klubski rekord. Kleber je bil natančen osemkrat v enajstih poskusih. Nemec je dosegel 25 točk. Spencer Dinwiddie jih je zbral 17, Reggie Bullock pa 11.

Dončić je bil znova le v vlogi navijača. Foto: Reuters

Donovan Mitchell je bil znova najboljši strelec Utaha s 34 točkami, vendar v zadnjih štirih minutah ni dosegel niti točke. Bojan Bogdanović je prispeval 25 točk, Jordan Clarkson pa 21. V raketi je znova kraljeval Rudy Gobert s 17 skoki. Gostje so zbrali kar 19 skokov več (31:50).

Brunson in Mitchell neustavljiva v prvem polčasu
Brunson je bil izjemno motiviran, v minuti in petih sekundah je zadel tri trojke zapored za vodstvo Mavericksov s 14:6. Trener Utaha Quin Snyder je moral hitro vzeti prvo minuto odmora. Mitchell je s šestimi točkami vrnil goste v igro, Clarkson pa je s trojko izenačil na 24:24 po prvi četrtini.

Mitchell je prispeval 10 točk v zadnjih štirih minutah pred odmorom. Gostje so z delnim izidom 16:8 končali prvi polčas in si priigrali sedem točk naskoka (48:55). Mitchell in Brunson sta zbrala po 21 točk.

Utah hitro zapravil 10 točk prednosti
Po minuti in pol drugega polčasa je Clarkson s trojko poskrbel za prvo dvomestno prednost na tekmi (50:60). Brunson in Dinwiddie sta takoj odgovorila z osmimi zaporednimi točkami in Dallas je ekspresno znižal na 58:60. Maxi Kleber je z dvema zaporednima trojkama zagotovil gostiteljem prvo vodstvo v drugem polčasu (74:73), a je Bogdanović odgovoril s trojko in tremi prostimi meti. Po 36 minutah je imel Utah štiri točke naskoka (77:81).

Donovanu Mitchellu in soigralcem je uspelo dobiti eno tekmo v Dallasu. Na domačem parketu je Utah v tej sezoni dobil 29 tekem, izgubil pa jih je le 12. Foto: Reuters

Mavericksi blesteli v zadnji četrtini
Trener Kidd je med vsako minuto odmora ponavljal, da igrajo doma in mora jim uspeti serija košev, ki jih bo dvignila. Želja se mu je uresničila sredi zadnje četrtine, ko so Mavericksi z delnim izidom 10:0 povedli s 96:93. Bullock in Dorian Finney-Smith sta bila natančna izza črte.

Pet minut pred koncem je Mitchell zadel za zadnje vodstvo Utaha (96:98). Kleber je imel izjemen strelski večer in Brunson ga je znal poiskati. Z dvema zaporednima trojkama je povišal na 102:98, nato pa je bil natančen še Finney Smith za 107:102. Veteran Mike Conley je minuto pred koncem zgrešil polaganje in s tem zaokrožil katastrofalen večer, ko ni dosegel niti točke (0/7 iz igre). V zadnji minuti je Brunson s tremi prostimi meti presegel 40 točk in prejel stoječe ovacije s polnih tribun.

Kidd navdušen nad predstavo Brunsona
"Morali smo zmagati doma. Vso energijo smo usmerili v to tekmo. Brunson ni čakal, zelo agresivno je igral od prve akcije naprej. Vrhunsko je vodil ekipo. Zavedamo se, kaj nas čaka na gostovanju. Utah ima glasno podporo s tribun in odlično igra v domači dvorani," je povedal Kidd.

"Potrebovali smo to zmago. Poskušal sem se zabavati. Samo agresiven sem, poskušam se igrati, v igro vključiti več ljudi, povzročati težave tekmecu," je dodal Brunson.

Dallas že šest let čaka na zmago v Salt Lake Cityju
Tretja in četrta tekma bosta na sporedu v četrtek in soboto v Vivint Areni v Salt Lake Cityju, kjer je Dallas izgubil zadnjih enajst tekem. Zadnjo zmago na vročem parketu so dosegli 11. aprila 2016.

Sixersi na krilih Embiida povedli že z 2:0 v zmagah
Philadelphia je odpravila Toronto s 112:97 in zdaj vodi že z 2:0 v zmagah. Najboljši strelec rednega dela Joel Embiid je prispeval 31 točk in 11 skokov, zadel je 12 od 14 prostih metov.

Joel Embiid je kandidat za MVP-ja rednega dela sezone. Foto: Reuters

Sixersi so drugo četrtino dobili s 35:19 in si še pred zadnjimi 12 minutami priigrali odločilno prednost (95:73). Tudi Tyrese Maxey (23 točk, 9 skokov in 8 podaj) in Tobias Harris (20 točk) sta bila razigrana. James Harden ni v pravi formi v končnici, v 41 minutah je zbral le 14 točk.

"Embiid je najbolj dominanten igralec v ligi. Toronto se je odločil za zelo agresiven pristop. Naredili so številne osebne napake," je povedal trener Sixersov Doc Rivers.

Šov Curryja v San Franciscu
Stephen Curry je tudi drugo tekmo končnice začel na klopi. S 34 točkami v 23 minutah je zagotovil Golden Statu zmago nad Denverjem s 126:106. Bojevniki vodijo z 2:0 v zmagah. Odkritje sezone Jordan Poole je zbral 29 točk. Oba s Curryjem sta zadela pet trojk, Klay Thompson pa je bil trikrat natančen izza črte.

Stephen Curry se je po poškodbi stopala hitro vrnil v pravo formo. Foto: Reuters

Jokić izgubil živce
Draymond Green je odlično pokrival Nikolo Jokića, ki se je jezil na sodnike. Sedem minut pred koncem je prejel drugo tehnično napako, ob odhodu s parketa mu je Green pomahal in le še podžgal navijače v Chase Centru. Jokić je zbral 26 točk in 12 skokov, a je zgrešil enajst metov (9/20). V letošnji končnici še ni zadel trojke, zgrešil je vseh osem poskusov.

Sredi druge četrtine so si gostje priigrali 12 točk naskoka (31:43), vendar so Bojevniki odgovorili z delnim izidom 16:0 in ob odmoru so vodili s 57:51. V tretji četrtini so leteli po parketu, nasuli so kar 44 točk in srečanje je bilo odločeno.

Pet minut je igral tudi Koprčan Vlatko Čančar, ki je vpisal pet točk, skok in izgubljeno žogo.

Vzhod, 1. krog:
PHILADELPHIA (4) – TORONTO (5) 2:0
112:97 (32:33, 35:19, 28:19, 17:26)
Embiid 31 (9/16 iz igre, prosti meti 12/14) in 11 skokov, Maxey 23 (8/11 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, Harris 20 (3/3 za tri) in 10 skokov, Harden 14 (3/9 iz igre, 1/4 za tri), Green 11, Niang in Thybulle po 5, Milton 3; Anunoby 26 (10/14 iz igre, 4/7 za tri), Siakam in VanVleet (5/16 za tri) po 20, Boucher 17, Achiuwa 7, Birch 5, Young 2.

110:104 (24:24, 24:31, 29:26, 33:23)
Brunson 41 (15/25 iz igre, 6/10 za tri) in 8 skokov, Kleber 25 (8/11 za tri), Dinwiddie 17, Bullock 11 (3/5 za tri), Finney Smith 9, Burke 3, Powell in Green po 2, Dončić ni igral; Mitchell 34 (13/30 iz igre), Bogdanović 25, Clarkson 21 (3/4 za tri), O'Neale 12 (4/6 za tri), Gobert 8 in 17 skokov, House in Whiteside po 2.

GOLDEN STATE (3) – DENVER (6) 2:0
126:106 (25:26, 32:25, 44:30, 25:25)
Curry 34 (12/17 iz igre, 5/10 za tri), Poole 29 (5/10 za tri), Thompson 21 (3/8 za tri), Wiggins 13, Bjelica 10, D. Green 6, Lee 4, Toscano Anderson, Porter in Payton po 3; Jokić 26 (9/20 iz igre) in 11 skokov, Barton (10 skokov), Morris in Hyland po 12, Forbes 10, Cousins 8, Gordon in Rivers po 7, Čančar 5 (2/3 iz igre, 1/2 za tri) in 1 skok v 5 minutah, Ja. Green 4, Je. Green 3.