Jalen Brunson je bil zelo razigran že proti Miamiju, ko je dal 25 točk, dan kasneje pa je bil še uspešnejši proti San Antoniu. Foto: Reuters

Brunson se je izkazal z 31 točkami, s čimer je izenačil svoj drugi najboljši dosežek v karieri, odlično pa je igral predvsem v zadnji četrtini, ko je prevzel odgovornost in zadeval v ključnih trenutkih, ko je dosegel kar 13 zaporednih točk Dallasa. Mavsi so drugič v sezoni slavili v gosteh, to pa je bila druga tekma od treh v 16 dneh proti teksaškim tekmecem, ki so jih pred dnevi premagali na domačem parketu. Dan pred gostovanjem v AT&T Centru je Dallas doma klonil pred Miamijem.

Proti Vročici je Dončić s 33 točkami dal največ točk v letošnji sezoni, v San Antoniu pa jih je vpisal 23 (10/25 iz igre). Na osmi tekmi sezone prvič ni bil najboljši strelec svojega moštva. Je pa statistiko napolnil še z 12 ujetimi odbitimi žogami in sedmimi podajami. 23 točk je dosegel tudi Tim Hardaway, s 17 pa je dobro svoje minute izkoristil Boban Marjanović. Peto tekmo zapored je Dallas igral brez Kristapsa Porzingisa, Jason Kidd pa ni mogel računati niti na Maxija Kleberja.

“Vedno lahko utrujenost uporabiš za izgovor. V dveh dneh smo imeli dve tekmi. Tako pač je. Moraš se boriti. Ekipe, ki lahko tako zmagujejo tekme, jih lahko aprila, ko največ šteje,“ je povedal Brunson, Kidd pa je dodal: “Uspeli smo igrati v pravem ritmu. Nekaj prednosti nam je dal hitrejši prehod v napad.“ Legendarni trener Ostrog Gregg Popovich je po tekmi spregovoril o Brunsonovi predstavi: “Znova je bil “ubijalec“. Na obeh tekmah je bil jeziček na tehtnici. Igra zelo pametno. Je čvrst in spreten. Obakrat je bil ključen v zadnji četrtini.“

Dallas je zdaj pri petih zmagah in treh porazih. Foto: AP

Dallas je bistveno bolje začel srečanje kot prvo medsebojno na domačem parketu, ko si je v prvi četrtini priigral visok zaostanek, potem pa mu je uspel preobrat. Po 28 sekundah je na črto prostih metov stopil Dončić, ki pa je bil dvakrat nenatančen. Kidd je že po vsega 47 sekundah vzel minuto odmora, po kateri je Luka lepo podal Dwightu Powllu za zabijanje, ob koncu druge minute pa zadel prvi poskus izza črte. Ko je zadel svojo drugo trojko, so Mavsi povedli z najvišjo razliko v uvodni četrtini (16:23). Zaključek je pripadel Spursom, ki so naredili delni izid 12:5 za izenačenje na 28.

Gostitelji so na začetku druge četrtine povedli, potem pa je Dallas prek Hardawaya in Marjanovića napravil serijo 12:0. Kmalu zatem se je na parket vrnil Dončić, ki je takoj zadel trojko za vnovičnih +12. Tudi tokrat je četrtino bolje zaključil San Antonio, ki se je do odmora približal na 58:59. Luka je v drugi četrtini, potem ko je v prvih 12 minutah prispeval deset točk in po štiri skoke ter podaje, dodal še pet točk in po dva skoka ter podaji. Dallas je skok v prvem polčasu dobil z 28:19, imel pa je slabši met iz igre (52% : 44%).

Dallas naslednja tekma čaka v noči na nedeljo ob 1.30, ko bo gostil Boston. Foto: Reuters

Po izenačenih uvodnih minutah drugega polčasa je San Antonio v sedmi minuti nadaljevanja po zaslugi serije 5:0 povedel za pet. Delni izid je prekinil Dončić, ki je v tej četrtini v statistiko vpisal štiri točke in en skok. Luka je negodoval nad sodniško odločitvijo, saj je bil mnenja, da je bila ob metu napravljena osebna napaka. Prislužil si je tehnično napako, drugo v sezoni, kar so Spursi izkoristili za prednost za osem, nato je Ljubljančan še izgubil žogo, gostitelji pa so povedli za deset (81:71), ko je oba prosta meta zadel Derrick White. V zadnjih treh minutah tretje četrtine so Ostroge dale le še en koš, Mavsi pa so se s serijo 7:0 priključili na 83:81.

Hardaway in Marjanović sta na začetku zadnje četrtine vrnila Mavse v vodstvo. Šest minut pred koncem je dvakrat zapored zadel Dončić in gostje so povedli s 94:91. Nato so zapravili štiri napade zapored, Spursi pa so izenačili. Zatem je stvari v svoje roke vzel Brunson. Dvakrat zapored je pobegnil Dougu McDermottu, nato pa še Whitu za sedem zaporednih točk in vodstvo 101:96. Minuto in pol pred koncem je še enkrat zadel za +5. Dejounte Murray je približal na 102:103, Dončić pa je bil nenatančen izza črte, toda Powell je ujel odbito žogo in znova je nato zadel Brunson, ki je bil v naslednjem napadu dvakrat uspešen še s črte prostih metov. Po košu Murrayja je dva zadel tudi Frank Ntilikina, Lonnie Walker pa je s trojko iz kota vlil še zadnje upanje Ostrogam. Ostalo je 2,7 sekunde, ko je na črto prostih metov stopil Brunson. Obakrat je bil nenatančen, v drugo namerno, ko ni zadel niti obroča, tako da je San Antonio imel priložnost za zmago, a ob dobri gostujoči obrambi ni prišel do meta.

Dragić petič zapored obsedel na klopi

Toronto je petič zapore slavil, še petič pa je na klopi obsedel Goran Dragić. Raptorsi so tokrat slavili v Washingtonu (100:109), odličen pa je bil s 33 točkami Fred VanVleet. Wizardsom so se oddolžili za poraz na uvodni tekmi sezone. Od 14. minute naprej so gostje vodili, največ 16 v tretji četrtini. Pri Washingtonu, ki je prvič letos izgubil dvakrat zapored, je bil s 25 točkami najboljši Bradley Beal. Gostitelji so izza črte metali le 25-odstotno (8/32), Toronto 40.

Memphis je drugič zapored premagal Denver (108:106), pri katerem še vedno ne igra Vlatko Čančar. Grizliji so prvo četrtino dobili za 18, a že v drugi so gostje izničili visok zaostanek in na odmor odšli z zaostankom točke. Tri minute in pol pred koncem je bilo izenačeno na 104. Desmond Bane je, ko je ostalo še 79 sekund, zadel trojko, nato pa je Nikola Jokić približal. Ja Morant, ko je bilo do konca še 10,6 sekunde, je zadel en prosti met, Jokić pa je metal za izenačenje, a bil nenatančen. Srbski center je bil s 34 točkami prvi strelec tekme. Ujel je tudi 11 odbitih žog. Pri Memphisu je 22 točk prispeval Jaren Jackson.