Jimmy Butler blesti v letošnji končnici. Foto: Reuters

Butler je dosegel 35 točk, od tega 20 v drugem polčasu, k temu pa dodal 7 podaj, 5 skokov in kar šest ukradenih žog. Po tekmi se je zahvalil soigralcem: "Igram na tako visoki ravni, ker mi to dovolijo in me ne omejujejo. Zaupajo mi z žogo in v obrambnih nalogah. To si želi vsak košarkar," je povedal Butler, ki je petič v tej končnici presegel mejo 30 točk.

Miami je ob polčasu zaostajal za devet, nato pa potek srečanja spreobrnil v tretji četrtini, ki jo je dobil s 46:25. Zaostanek je izničil z delnim izidom 13:1. Trojke je metal 16/31. Vročica je vse serije v letošnji končnici odprla z gostujočo zmago.

Bam Adebayo je prispeval 20 točk, Kyle Lowry, Caleb Martin, Gabe Vincent in Max Strus pa 15. Vsi štirje so zadeli po tri trojke.

Jayson Tatum je bil s 30 točkami najučinkovitejši pri Bostonu, vendar v zadnji četrtini sploh ni metal iz igre. V tem delu je izgubil tri žoge.

To je tretji spopad v končnici Miamija in Bostona v zadnjih štirih letih. Lani je serijo s 4:3 dobil Boston.