Luka Dončić je blestel v tretji četrtini, ki jo je Dallas dobil s 30:19. Foto: Reuters

22-letni Ljubljančan ni imel strelskega večera (5/19 iz igre, 2/7 za tri). Jalen Brunson in Maxi Kleber sta se izkazala s po 19 točkami. Dorian Finney Smith je zadel štiri trojke, Davis Bertans pa tri. Poleg Latvijca je debitiral tudi Spencer Dinwiddie. Oba sta prišla iz Washingtona v menjavi igralcev, v glavno mesto ZDA je odšel Kristaps Porzingis. Reggie Bullock, Trey Burke in Marquese Chriss so poškodovani.

Miami je izgubil prvič po petih zaporednih zmagah. Najboljši strelec tekme je bil Jimmy Butler z 29 točkami. Bam Adebayo je prispeval 21 točk in 10 skokov. Pri Vročici so manjkali Victor Oladipo, Markieff Morris, Tyler Herro in Dewayne Dedmon.

Vročica tik pred odmorom povedla za 13 točk
Prvo četrtino so dobili gostitelji z 28:23. Z delnim izidom 13:4 so si nato priigrali najvišjo prednost na tekmi. Minuto pred koncem prvega polčasa je Butler povišal na 59:46. Dončić in Kleber sta znižala pred odmorom na 59:50.

Jimmyju Butlerju ni uspelo preprečiti poraza Vročice. Foto: Reuters

11 točk Dončića v tretji četrtini
Dončić, ki je v prvem polčasu dosegel 10 točk (2/9 iz igre, 1/4 za tri), se je razigral v tretji četrtini, ko je prispeval 11 točk. Mavericksi so z delnim izidom 10:2 zrežirali preobrat. Bertans je z zabijanjem in dodatnim prostim metom poskrbel za minimalno vodstvo po 36 minutrah (78:81). Miami je imel velike težave v napadu, tretjo četrtino je izgubil z 19:30.

Brunson in Kleber zadela ključni trojki
Po treh minutah zadnje četrtine je Erik Spoelstra moral vzeti minuto odmora, saj je Dallas prvič na tekmi povedel z dvomestno prednostjo (81:91). Butler je bil edini razigrani košarkar pri Vročici. Pet minut pred koncem je znižal na 93:96.

V končnici so gostitelji pokrili Dončića, ki je sijajno zaposlil Brunsona. Odlični branilec je zadel trojko z levega kota (95:104). Adebayu je uspelo znižati na 99:104, nato pa je Kleber zadel trojko 38 sekund pred koncem in gostitelji so bili v izgubljenem položaju.

Kidd znova pohvalil Dončića
"Soigralci so bili odprti, saj so me podvajali. V prvem polčasu smo imeli težave, nato pa smo ujeli pravi ritem. V drugem delu smo se pravilno postavili, žoga je dobro krožila, " je povedal Dončić.

"Luka se je zelo dobro odzval na podvajanje. Odločil se je za prave poteze in soigralci so zadeli odprte mete," je dodal trener Jason Kidd.

Pred osemdnevnim odmorom zaradi tekme All Star bo Dallas v še gostoval v New Orleansu v noči s četrtka na petek.

Nova zmaga vodilnega Phoenixa
Phoenix je odpravil LA Clipperse s 103:96. To je bila že 17. zmaga Sunsov na zadnjih 18 tekmah. Vodilna ekipa lige si je odločilno prednost priigrala z delnim izidom 15:2 v tretji četrtini.

Devin Booker in soigralci so zanesljivo na prvem mestu Lige NBA. Foto: Reuters

Devin Booker je dosegel 26 točk, Chris Paul pa je vpisal 17 točk in 14 podaj. Clippersom se je v drugem polčasu poznalo, da so v ponedeljek igrali težko tekmo proti Golden Statu, ki so jo dobili.

Najvišja zmaga Bostona nad Philadelphio v zgodovini
Philadelphia je bila nemočna proti razigranemu Bostonu (87:125). To je bila že deveta zaporedna zmaga Celticsov. Ekipi sta se srečali že 457-krat, tokrat pa so Sixersi doživeli najvišji poraz. Do današnjega večera je bila najvišja razlika 37 točk (124:87; 20. decembra 1987).

Jayson Tatum in Derrick White se veselita zgodovinske zmage nad Sixersi. Foto: Reuters

Najboljši strelec lige Joel Embiid je dosegel le 19 toćk. S tem je konec izjemnega niza, ko je na 31 tekmah zapored prispeval vsaj 25 točk.

"Bili so boljši v vseh elementih igre. Trenerji in igralci so bili boljši od nas," je povedal Doc Rivers, ki je leta 2008 popeljal Boston do edinega naslova v zadnjih 36 letih.

Jaylen Brown je zadel pet trojk in dosegel 29 točk, Jayson Tatum je dodal 28 in 12 skokov. Že ob odmoru je imel Boston 27 točk naskoka (42:69).

James Harden je sedel poleg klopi, saj še ni pripravljen. V dresu Sixersov naj bi debitiral 25. februarja proti Minnesoti.

Tekme 15. februarja:
MIAMI – DALLAS
99:107 (28:23, 31:28, 19:30, 21:26)
Butler 29 (8/18 iz igre, prosti meti 13/14) in 10 skokov, Adebayo 21 in 12 skokov, Lowry 13, Yurtseven 11, Highsmith in Tucker po 6, Robinson 5, Vincent in Strus po 4; Dončić 21 (5/19 iz igre, 2/7 za tri, prosti meti 9/12), 10 skokov in 6 podaj v 38 minutah, Brunson (3/5 za tri) in Kleber po 19, Finney Smith 14 (4/7 za tri), Bertans 12 (3/7 za tri), Green 8, Powell 7, Dinwiddie 4, Ntilikina 3.

ATLANTA – CLEVELAND 124:116
Young 41 (13/22 iz igre, 4/7 za tri) in 9 podaj, Gallinari 25, Hunter 18; Garland 30 (4/10 za tri), Mobley 22, Love 21 (5/12 za tri).

PHILADELPHIA – BOSTON 87:135
Embiid 19 (3/9 iz igre) in 9 skokov, Maxey 11; Brown 29 (5/7 za tri), Tatum 28 (4/8 za tri) in 12 skokov, Nesmith 18 (3/5 za tri).

MILWAUKEE – INDIANA 128:119
Antetokounmpo 50 (17/21 iz igre, 2/3 za tri, prosti meti 14/18) in 14 skokov, Middleton 19, Holiday 14; Hield 36 (8/12 za tri), Haliburton 17, Bitadze 12.

MINNESOTA – CHARLOTTE * 126:120
Towns 39 (12/26 iz igre) in 15 skokov, Russell (11 podaj) in McDaniels po 18, Beverley 15; Bridges 28 in 13 skokov, Rozier 25, Ball 22 in 9 podaj.