Kyrie Irving je dosegel 27 točk. Foto: Reuters

24-letni Ljubljančan je odlično začel tekmo. Igrivo je podajal pod obroč Dwightu Powllu, obenem pa še sam v uvodni četrtini dosegel deset točk. V nadaljevanju jih je dal le še pet. Na parketu je vse skupaj preživel 28 minut, zadnjo četrtino pa vso presedel zaradi težav s stegensko mišico, ki ga muči v zadnjem času. V statistiko je vpisal še tri skoke in osem podaj.

Kot je slovenski košarkarski virtuoz povedal po tekmi, je bilo na začetku vse v redu, nato pa ga je začelo boleti in je postajalo vse slabše, tako da je v tretji četrtini že komaj hodil. Dodal je, da bo v četrtek opravil pregled z magnetno resonanco. “Vsi vidimo, da se ne giblje normalno. Met, obramba – vpliva na vse. Bori se s težavami, da bi pomagal soigralcem, a tokrat ni mogel nadaljevati. Upamo, da sicer ni nič resnega. Imamo malce časa pred naslednjo tekmo in samo upamo, da bo Luka čim prej nazaj,“ je dejal trener Dallasa Jason Kidd.

Irving prvi strelec Dallasa, McCollum tekme

New Orleans je zelo dobro začel sezono in imel do novega leta razmerje zmag in porazov 23:12. Nato so se znova začele težave s poškodbami. Ob odsotnosti Ziona Williamsona so na 30 tekmah zmagali le še osemkrat, zdaj pa jim je drugič v sezoni v Smoothie King Centru uspelo na kolena spraviti Dallas. Pelikani so na zadnjih osmih tekmah slavili drugič.

CJ McCollum je bil z 32 točkami prvi strelec tekme. Pri Dallasu jih je največ, 27, prispeval Kyrie Irving, 17 pa jih je dodal Tim Hardaway. Mavsi so zdaj pri razmerju 34 zmag in 33 porazov. Do konca rednega dela jih čaka še 15 tekem. Na 12, ki sledijo, bodo še devetkrat gostovali. Naslednja preizkušnja je na sporedu v noči na nedeljo, ko bodo ob 2.00 po slovenskem času gostovali v Memphisu.

15. tehnična napaka Dončića

Dallas je začel s tremi zgrešenimi meti – trojka Luke, dvakrat pa je bil nenatančen Irving –, nato pa je zadel petkrat zapored in, ko sta dvakrat v nizu imenitno sodelovala Dončić v vlogi podajalca in Powell, ki je uspešno zaključil napad, je Willie Green posredoval z minuto odmora. Mavsi so tedaj vodili s 14:6. Toda zaključek četrtine je pripadel Pelikanom. Vmes je Luka zaradi protesta dobil tehnično napako, svojo 15. v sezoni, s čimer je še eno oddaljen od avtomatične prepovedi igranja na enem srečanju. Gostitelji so že v prvi četrtini prek Ingrama celo povedli, po 12 minutah pa je bil izid izenačen na 24.

Težave Dončića s stegensko mišico

Dončić je bil v prvi četrtini razigran z desetimi točkami, manj pa po vrnitvi na parket v drugi. Predtem je New Orleans prevzel pobudo in s številnimi zabijanji dvigal publiko na noge, hkrati pa višal razliko. Jaxson Hayes je v 16. minuti domači zasedbi prvič priigral dvomestno prednost. Nato je Dallas znižal in se popolnoma približal, toda sledil je silovit odgovor gostiteljev, ki so povedli za 18 točk, z vodstvom 59:43 pa so odšli na odmor. Hayes je v drugi četrtini dosegel 12, McCollum pa 11 točk. Luka jih je v prvi polovici dvoboja dal 12, le dve v drugi četrtini, ko je zgrešil vseh pet metov iz igre.

McCollum ustavil nalet Mavsov

CJ McCollum je bil v Smoothie King Centru junak domače zmage. Foto: Reuters

V drugem polčasu se zaradi poškodbe gležnja ni več v igro vrnil nosilec domače igre Brandon Ingram. Vseeno so že v tretji minuti nadaljevanja domači košarkarji s trojko Treya Murphyja povedli za 19. Na polovici tretje četrtine je razlika znašala še devet, ko je Hardaway zadel za tri, toda z dobrim zaključkom si je New Orleans priigral znova občutno prednost (83:65). V tem delu igre je Luka prispeval le tri točke, je bil zato bolj razigran Irving z 12, toda vseeno premalo, da bi se Mavsi približali.

Dončić zaradi težav z mišico ni več igral. Osem minut pred koncem je Davis Bertans s trojko približal na -12. Po minuti odmora so Pelicansi še zadeli, nato pa je sledila gostujoča serija 12:0. Irving je pripeljal Mavse na -3, odgovor pa je pravočasno našel McCollum. Na drugi strani je zgrešil Irving, McCollum, ki je v zadnjih štirih minutah dosegel kar 13 točk, pa je s trojko poskrbel za vodstvo za osem, česar Mavsi niso več ogrozili.

Poškodba Duranta na ogrevanju, tudi on na magnetno resonanco

Phoenix je s 44 točkami Devina Bookerja s 132:101 premagal Oklahomo. Pred domačimi gledalci bi moral debitirati Kevin Durant, a si je pri zdrsu na ogrevanju poškodoval levi gleženj. Do poškodbe je prišlo uro pred tekmo. Zvezdnik Sunsov je nekaj časa ležal na parketu, a je nato dokončal ogrevanje. V slačilnici je gleženj otekel. Tako kot Dončića ga čaka magnetna resonanca.