Luka Dončić je spet izjemno vlekel niti Dallasa. Foto: AP

Luki Dončiću v zadnji četrtini sploh ni bilo treba stopiti na parket. Kljub temu je bil spet blizu trojnemu dvojčku (24 točk, 14 skokov in 8 podaj). Dallas je igral brez Kristapsa Porzingisa, ki so ga zaradi druge zaporedne tekme v dveh večerih preventivno spočili. Do izraza je tokrat prišla celotna ekipa, saj je kar osem igralcev doseglo vsaj 11 točk.

Luka Dončić je v prvi in tretji četrtini ujel po 7 odbitih žog. Foto: AP

Curry v treh minutah zadel tri trojke
Dallas je začel izjemno napadalno, saj je že v prvih treh minutah zadel štiri trojke, od tega je bil kar trikrat natančen Seth Curry (11:14). Dončić je bil vsepovsod, saj je prodiral, skakal in podajal. Gostitelji so uvodno četrtino dobili s 34:31, Dončićeve številke pa so bile res vsestranske (10 točk, 7 skokov in 5 podaj).

Dončić na klopi, Dallasu uspelo pobegniti
Najboljši Slovenec je drugo četrtino začel na klopi, njegovi soigralci ga niso pogrešali, saj jim je uspel niz 27:13, s katerim so si nabrali lepo prednost. Dončić je igral zadnjih pet minut polčasa, v katerih pa je ukradel in izgubil eno žogo. Mavsi so na odmor odšli s prednostjo šestih točk (68:62).

Drugi polčas začel z osmimi točkami
Dončić je drugi polčas začel udarno, saj je v dveh minutah dosegel osem točk, najprej je zadel po prodoru, nato je zadel dve trojki z osmih metrov (za vodstvo 78:69). Izjemno zbran je bil pod obema obročema, saj je v tretji četrtini spet zbral sedem skokov (enako kot v prvi).

V noči na torek gostovanje pri Bostonu
Dallas je četrtino končal z lepo prednostjo (104:91). Dončić je zadnjo četrtino začel na klopi, ker je razlika le rasla, ni bilo potrebe, da se vrne na parket, saj Dallas že v torek čaka nov test – tokrat gostovanje pri Bostonu, najboljši ekipi vzhoda.

Vrhunci Luke Dončića

Zaradi počitka ni bilo Moranta
Tudi za Memphis je bila to druga zaporedna tekma (t. i. back to back). V noči na soboto je klonil na gostovanju pri Orlandu (118:86). Grizliji so spočili prvega strelca, novinca Jaja Moranta (18,9 točke na tekmo).

Carlisle: Igrali so na visok tempo
Trener Dallasa Rick Carlisle je bil po zmagi zadovoljen: "Memphis je igral na hitrost in visok tempo, zato je bilo jasno, da bo doseženih veliko točk. Pomagalo je seveda, da ni igral Morant. Ponosen sem na celotno ekipo, tudi druga postava je prispevala ogromno točk in dobrih akcij. Zdaj nas čakata še dve naporni tekmi, moramo nadaljevati v takem tempu."

Gordon Hayward in Kemba Walker sta bila sredi prve četrtine še dobre volje. Foto: AP

Hayward zlomil levo roko
Boston še naprej igra izjemno, tokrat je v gosteh premagal San Antonio s 135:115 in ostaja na vrhu vzhoda. Jaylen Brown je za zmagovalce dosegel 30 točk. Slaba novica za Kelte se je zgodila ob koncu prvega polčasa, ko je Gordon Hayward ob trku z LaMarcusom Aldridgom zlomil levo roko. Trener Brad Stevens je po tekmi dejal, da bo Hayward izpustil vsaj en mesec. Hayward je že na prvi tekmi, ko je postal član Bostona, zlomil nogo in izpustil celo sezono.

Harden dosegel 42 točk
Strelska predstava večera je uspela Jamesu Hardnu, ki je pri zmagi Houstona v Chicagu (117:94) dosegel 42 točk. Na koncu mu je do trojnega dvojčka zmanjkala le ena podaja.

Liga NBA, tekme 9. novembra:

MEMPHIS – DALLAS
122:138 (34:31, 28:37, 29:36, 31:34)
Jackson 23, Gudrić 14; Dončić 24 (met: 9/16), 14 skokov in 8 podaj v 29 minutah, Hardaway 20, Jackson 17, Curry 16.

SAN ANTONIO - BOSTON 115:135
DeRozan 22, Mills 20; Brown 30, Walker 26, Smart 16, Hayward 9.

CHARLOTTE - NEW ORLEANS 110:115
Graham 24 in 10 podaj, Rozier 18; Ingram 25, Redick 22, Williams 15.

OKLAHOMA CITY - GOLDEN STATE 114:108