Goran Dragić se je razigral v zadnji četrtini. Foto: AP

Dragić, ki je tekmo začel s klopi, je v zadnji četrtini dosegel kar 20 od svojih 25 točk, najboljši posameznik ekipe s Floride Jimmy Butler jih je dodal še 28. To je bila deveta zmaga Miamija na zadnjih desetih tekmah.

"Vedel sem, da je napočil Goranov trenutek. Že predtem je zadel nekaj košev, nato pa je začel vse bolj prodirati v raketo. Prestavil je v višjo prestavo," je po tekmi dejal Butler, ki je svojo statistiko oplemenitil še z osmimi podajami.

Osem zaporednih točk Dragića v dobri minuti
Miami je sicer tekmo začel dobro, v prvi četrtini si je z delnim izidom 13:0 zagotovil prednost +11 (16:27), a nato v drugem delu prvega polčasa popustil, ekipi sta na odmor odšli izenačeni (42:42). V nadaljevanju je bil dvoboj precej bolj izenačen, tekma pa se je prelomila na uvodu zadnje četrtine, ko je Dragić v nekaj več kot minuti igre zadel oba prosta meta in dve trojki za osem zaporednih točk in vodstvo z 72:81. Gostiteljem, pri katerih je bil s 30 točkami najučinkovitejši Zach LaVine, se nasprotniku ni uspelo več približati na manj kot sedem točk zaostanka.

Dragić je po tekmi priznal, da je bil v prvem polčasu preveč pasiven, v nadaljevanju pa mu je z nasvetom pomagal Butler. "V neki točki mi je dejal, naj bom bolj agresiven, in da se moram bolj vključiti v igro," je pojasnil Dragić. To je bila sicer četrta zaporedna zmaga Miamija v United Centru.

Houston je izgubil 15 tekem zapored. To je se Rocketsom zadnjič zgodilo leta 2001. Nazadnje so zmagali 4. februarja proti Memphisu. Foto: AP
Los Angeles Lakersi so v Staples Centru s 105:100 ugnali Indiano. Za zmago so se morali pošteno potruditi, tekmo so končali z delnim izidom 31:14 v zadnjih desetih minutah. Foto: AP

90:101 (21:29, 21:13, 26:28, 22:31)
LaVine 30 (6/8 za tri), Markkanen 20, Young 13 in 10 skokov, White 8, Temple in Valentine po 5, Carter 4, Williams 3, Satoransky 2; Butler 28 in 8 podaj, Dragić 25 (9/15 iz igre, 4/8 za tri, prosti meti 3/4), 7 skokov in 5 podaj v 32 minutah, Robinson 15 (5/8 za tri), Nunn 10, Olynyk 9, Okpala, Silva in Herro po 4, Achiuwa 2.

WASHINGTON – PHILADELPHIA 101:127
Westbrook 25 (10/19 iz igre), Beal 19; Embiid 23 (8/11 iz igre), Korkmaz (4/5 za tri), Milton po 18.