Joel Embiid je z 52 točkami naredil velik korak tudi k novemu nazivu najboljšega strelca lige, kjer je njegov glavni konkurent Luka Dončić. Foto: Reuters

"Toliko stvari smo naredili narobe, a kar je bilo pa prav, je bil Joel Embiid," je dodal Rivers. Kamerunski center, ki ima zdaj francosko državljanstvo in bo lahko zaigral tudi za evropske ter olimpijske podprvake, je 52 točk dosegel ob metu iz igre 20/25. Proste mete je metal 12/13, ujel je še 13 odbitih žog in v 39 minutah, ko je bil na parketu, so bili Sixersi za 17 točk boljši od Celticsov.

Devetič v sezoni je v statistiko vpisal vsaj 40 točk in deset skokov, postal pa je šele tretji center po legendarnih Wiltu Chamberlainu in Kareemu Abdulu-Jabbarju, ki je v eni sezoni trikrat zbral 50 točk. Proti Utahu novembra jih je dal 59, 53 pa decembra Charlottu, toda tokrat je odigral brez dvoma najboljšo tekmo, saj je nasproti stalo tudi najmočnejše moštvo od teh treh.

“Joel si zasluži nagrado najkoristnejšega igralca sezone. Zadnja leta je vedno v igri zanjo. Lani je bil najboljši strelec lige, kot kaže, bo tudi letos. Smo tretji na Vzhodu in bil je konstanten vso sezono,” je prepričan James Harden, MVP sezone 2017/18, ki je proti Bostonu 20 točkam pristavil še deset podaj. "Verjetno ima prav, ampak mi imamo v mislih večje cilje," je v smehu na besede soigralca odgovoril Embiid.

Kelti niso našli rešitve zanj, že kmalu pa se bosta lahko ekipi srečali na precej bolj pomembnih tekmah, kot je bila ta, saj sta potencialna tekmeca v polfinalu Vzhoda. "Mislim, da vsa liga išče način, kako ga ustaviti. Če imate kakšno idejo, mislim, da bi vsaka ekipa rada vedela," je pristavil prvi strelec Bostona s 26 točkami Derrick White, ki je s trojko dve sekundi pred koncem približal na -2, po osebni napaki Embiida v napadu, pa je met za zmago zgrešil Jayson Tatum, ki je sicer dosegel 19 točk.

Vodilni Denver klonil pred zadnjo ekipo Zahoda

V zadnjih dveh sezonah je nagrado MVP prejel Nikola Jokić, ki je ob Embiidu tudi tokrat glavni kandidat. Njegov Denver je tokrat gostoval v Houstonu, kjer je presenetljivo klonil s 124:103. Odločilen je bil slab začetek zadnje četrtine, ko so Nuggetsi v petih minutah zadeli le en met iz igre, Rocketsom pa je uspel delni izid 16:4. Zadnjih 12 minut so gostitelji dobili za 20. "Če bomo tako igrali, bomo izpadli v prvem krogu končnice," je bil razočaran trener Denverja Michael Malone.

Njegovo moštvo potrebuje še eno zmago, da potrdi prvo mesto na Zahodu, toda proti najslabši ekipi konference je zelo razočaralo. Sedem košarkarjev Houstona je doseglo dvomestno število točk. Največ 32 Jalen Green. Michael Porter je bil s 23 najuspešnejši pri Denverju. Jokić je 14 točkam dodal še deset skokov. Vlatko Čančar se v šestih minutah ni vpisal med strelce.

Andetokumbo in Holiday blestela v prestolnici

Milwaukee je na pragu prvega mesta po rednem delu. Foto: Reuters

Milwaukee je s 140:128 slavil v Washingtonu. S trojnim dvojčkom se je izkazal Janis Andetokumbo, ki je statistiko napolnil z 28 točkami, 11 podajami in desetimi podajami. Blizu trojnemu dvojčku je bil s 26 točkami, desetimi podajami in devetimi skoki tudi Jrue Holiday. Bobby Portis je pristavil 19 točk in kar 20 skokov. Goran Dragić je v 14 minutah zadel oba prosta meta, prispeval pa je tudi tri podaje. Bucksi tri tekme do konca za potrditev prvega mesta na Vzhodu potrebujejo še eno zmago, če bo Boston seveda zmagal na vseh obračunih, ki ga še čakajo do konca rednega dela.

James junak podaljška v Utahu

V boju za končnico v Zahodni konferenci so Lakersi s 135:133 po podaljšku v gosteh ugnali Utah. Gostitelji so z delnim izidom 10:0 končali redni del. LeBron James je zgrešil polaganje ob pisku sirene, nato pa je v podaljšku dosegel devet od 11 točk gostov. Odločilni koš je dal 27 sekund pred koncem. Talen Horton-Tucker je zgrešil v zadnjem napadu gostiteljev. Lakersi so na gostovanjih slavili četrtič zapored.

Zmaga Golden Stata na roko Dallasa

Steph Curry in Jordan Poole sta skupaj prispevala 64 točk za zmago Golden Stata nad Oklahoma Cityjem (136:125). Bojevniki so zadnjo četrtino dobili s 34:19. Oklahoma ima enako število porazov kot Dallas, ima pa boljši izkupiček na medsebojnih srečanjih. Deseto mesto bo ohranila, če premaga Utah in Memphis doma. Shai Gilgeous-Alexander je bil z 32 točkami prvi strelec gostov. 21 jih je dal v prvem polčasu.