Velemojster zabijanja Derrick Jones Jr. je redni del sezone končal predčasno. Odpeljali so ga s parketa minuto pred koncem tretje četrtine. Foto: Reuters

Vročica je dobila prve tri medsebojne tekme s Pacersi v letošnji sezoni, v ponedeljek pa je bilo kar 114:92. Indiana je s 45. zmago prehitela Miami na četrtem mestu, a to ne prinaša prednosti domačega parketa, saj bodo vse tekme končnice odigrane v "mehurčku" v Orlandu.

Trener Miamija Erik Spoelstra se je odločil, da bodo Dragić, Jimmy Butler, Jae Crowder, Andre Iguodala in Bam Adebayo počivali. T. J. Warren, Domantas Sabonis, Victor Oladipo in Myles Turner pa niso igrali za Indiano.

Po trčenju z Gogo Bitadzejem je več minut ležal na parketu. Foto: Reuters

40-letni veteran Udonis Haslem je prvič in verjetno tudi zadnjič v tej sezoni začel v prvi peterki. V 24 minutah je dosegel sedem točk. Najboljši strelec je bil Kendrick Nunn s 23 točkami, a je zadel le eno trojko iz devetih poskusov.

Pri Indiani se je izkazal Doug McDermott s 23 točkami, petkrat je bil natančen izza črte. Ključna je bila uvodna četrtina, ki so jo Pacersi dobili z 28:13.

Jones Jr. obležal na parketu
Minuto pred koncem tretje četrtine se je poškodoval Derrick Jones Jr. Goga Bitadze je postavil blok, Jones Jr. pa se je zaletel v visokega igralca in obležal na tleh. Po daljšem odmoru so ga odpeljali s parketa. Dobil je močen udarec v vrat in več minut je ležal na parketu.

23-letnik je letos zablestel na tekmovanju v zabijanju dan pred tekmo vseh zvezd v Chicagu. V izjemnem finalu je ugnal Aarona Gordona. Trener Spoelstra je optimističen, da bo pripravljen za končnico.

Biki odpustili trenerja Boylena
Po koncu rednega dela sezone je čas za čistke v klubih, ki se niso uvrstili v končnico. V Chicagu je direktor Arturas Karnišovas odpustil trenerja Jima Boylena. Od decembra 2018 je na klopi Bikov zbral le 39 zmag in kar 84 porazov. Chicago je v končnici serijo zadnjič dobil leta 2015, v tej sezoni je zbral 22 zmag in 43 porazov, kar ni bilo dovolj za nadaljevanje v Orlandu.

Dumars bo nasledil Divca v Sacramentu
Vlade Divac je odstopil z mesta generalnega menedžerja pri Sacramentu. Nasledil ga bo njegov dozdajšnji svetovalec Joe Dumars.

52-letni Divac je zelo uspešno igral za Kingse med letoma 1998 in 2004, v zadnjih petih letih pa mu ni uspelo dvigniti kluba iz povprečja. Sacramento je zadnjič igral v končnici leta 2006. To je najdaljša suša med vsemi 30 klubi v Ligi NBA.

57-letni Dumars je prava ikona Detroita. Vso kariero je igral za Pistonse, leta 1989 in 1990 je postal prvak Lige NBA. Med letoma 2000 in 2014 je bil tudi uspešen direktor, saj so Pistonsi leta 2004 osvojili naslov prvaka.

Harrell bo igral v končnici
LA Clippersi se bodo z Dallasom prvič srečali v noči s ponedeljka na torek (ob 3.00). Druga tekma bo v sredo, tretja v petek in četrta v nedeljo. Trener Doc Rivers bo lahko računal tudi na vse adute, ki so na zadnji tekmi proti Oklahomi počivali. Odlični krilni center Montrezl Harrell se je vrnil v "mehurček" v nedeljo, karantena pa mora trajati sedem dni. 17. julija je odšel iz Orlanda zaradi družinskih zadev.

Tekme 14. avgusta:
INDIANA - MIAMI 109:92
McDermott 23 (5/11 za tri), Brogdon 16, A. Holiday, Johnson in J. Holiday po 11; Nunn 23 (8/27 iz igre, 1/9 za tri), Hill 21, Herro 16, Dragić ni igral.

TORONTO - DENVER 117:109
S. Johnson 23, Watson 22, Powell 15; Dozier 20, Morris 16.

LA CLIPPERS - OKLAHOMA CITY * 107:103
Mann 25 (8/12 iz igre), 14 skokov in 9 podaj, Coffey 21, Patterson 17 in 14 skokov; Diallo 27 (10/22 iz igre) in 11skokov, Schröder 17 (3/3 za tri).
* - po podaljšku

HOUSTON - PHILADELPHIA 96:134
Harden 27 (9/16 iz igre) in 10 podaj, Green 17, Gordon 13; Harris 18, Burks 16, Neto in Embiid po 14.