Butler in Williams sta se takole petelinila v zadnji četrtini, od tega trenutka naprej pa je Boston povsem popustil. Foto: Reuters

Za piko na i bo Miami naslednji dve tekmi odigral pred domačimi gledalci, kjer lahko konča serijo in se presenetljivo uvrsti v veliki finale. Presenetljivo, če vzamemo v zakup, da je končnico začel z osmega položaja, malce manj presenetljivo pa, da v končnici igra izjemno, saj je v prvem krogu že izločil Milwaukee, najboljšo ekipo rednega dela sezone.

Bam Adebayo je bil izjemno razpoložen. Foto: Reuters

Na začetku zadnje četrtine 12 za Boston
Robert Williams III.
je dobrih deset minut pred koncem tekme zabil za vodstvo z 89:77. Pri Miamiju je nato Duncan Robinson zadel dve trojki, a šest minut pred koncem je Grant Williams prav tako potopil trojko in razlika je bila še vedno +9 za domače (96:87).

Po besednem obračunu Miami priključil
Takrat se je zgodila ena od ključnih potez, Jimmy Butler je dosegel koš in še dodatni prosti met in izmenjal nekaj besed z Grantom Williamsom, ki je nad njim naredil osebno napako. To je bil uvod v Miamijevo serijo 18:4, s katero je povedel s 105:100. Ključna koša pri preobratu je zadel prav Butler, ki je s polrazdalje najprej izenačil na 100:100, nato pa še za prvo vodstvo po dolgem času. Butler je tekmo končal s 27 točkami, Caleb Martin jih je s klopi dodal 25, izjemno vsestranski pa je bil Bam Adebayo (22 točk, 17 skokov in 9 podaj).

Slab met prvih igralcev v zadnji četrtini
Pri gostiteljih je imel spet odlične številke prvi zvezdnik Jayson Tatum (34 točk, 13 skokov in 8 podaj), a v oči bode zadnja četrtina, ko je zgrešil vse tri mete iz igre, izgubil pa je še dve žogi. Jaylen Brown je zbral 16 točk, a je prav tako zatajil v zadnji četrtini (met iz igre: 1/5 in izgubljena žoga).

"Fantje nikoli ne odnehajo, nikoli se ne predajo. Radi igramo drug z drugim. Imamo veliko zaupanja drug v drugega," je dejal navdušeni Butler, ki ga je podžgala tudi konfrontacija z Grantom Willamsom, ko so domači še vodili s 96:89.

"Samo zdravo tekmovanje, všeč mi je. Vedno sem tukaj, da tekmujem, včasih se rad pogovarjam. Dokler na koncu zmagamo, sem s tem zadovoljen," je o svojem konfliktu iz oči v oči z Williamsom še dodal Butler.

Vzhod, finale, druga tekma:
BOSTON (2) − MIAMI (8) - 0:2
105:111 (25:24, 25:30, 33:21, 22:36)
Tatum 34 (10/20 iz igre, 3/10 za tri, prosti meti 11/12), 13 skokov in 8 podaj, Brown 16 (7/23 iz igre, 1/7 za tri), R. Williams (5/5 iz igre) in Brogdon po 13, White 11 (3/5 za tri), G. Williams 9, Smart 7, Horford 2; Butler 27 (12/25 iz igre) in 8 skokov, Martin 25 (11/16 iz igre, 3/7 za tri), Adebayo 22 (7/17 iz igre) in 17 skokov, Robinson 15 (3/6 za tri), Strus 11, Vincent 9, Zeller 2.

Tretja tekma bo v ponedeljek ob 2.30.

Zahod, nedelja ob 2.30:
LA LAKERS (7) − DENVER (1) - 0:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.