Giannis Antetokounmpo je bil pričakovano najboljši igralec serije z Orlandom. Milwaukee čaka v polfinalu Vzhoda precej težje delo. Foto: Reuters

Vročica je v rednem delu dobila dve izmed treh medsebojnih srečanj. V mehurčku so Bucksi nadomestili zaostanek 23 točk, zadnjo četrtino so dobili kar z 38:18. Prva tekma bo na sporedu v ponedeljek.

Po treh dneh premora zaradi protesta igralcev proti policijskemu nasilju in rasni nestrpnosti v ZDA se je nadaljavala končnica Lige NBA. Bucksi so že ob odmoru povedli s 67:50 in nato kljub slabši tretji četrtini prišli do zanesljive zmage.

Sedem minut in pol pred koncem so Magici nanizali osem zaporednih točk, Evan Fournier je s trojko znižal na 96:93. Trener Bucksov Mike Budenholzer je vzel minuto odmora. Vstopil je Marvin Williams, ki je zadel dve trojki za 104:93.

Giannis Antetokounmpo je prispeval 28 točk in 17 skokov. Že v tretji četrtini je prejel peto osebno napako, v ključnih trenutkih pa je bil znova razigran. Khris Middleton je dosegel 21 točk, 10 skokov in 7 podaj.

Nikola Vučević, ki je zrežiral zmago Orlanda na prvi tekmi, tokrat ni bil razigran. Iz igre je metal le 9/25. Njegovih 22 točk in 15 skokov ni bilo dovolj za razpoložene Buckse.

Carmelo Anthony je čestital dolgoletnemu prijatelju Jamesu. Foto: Reuters

Davis nasul Portlandu 43 točk - Lakersi v polfinalu
LA Lakersi so se prvič po letu 2012 uvrstili v polfinale Zahoda. Na peti tekmi so premagali Portland s 131:122 in dobili serijo s 4:1 v zmagah. Zelo se je poznalo, da je Orlando predčasno zapustil zvezdnik Damian Lillard, ki ga čakajo podrobne preiskave kolena.

Zelo oslabljeni Blazersi so se odlično upirali. Gary Trent Jr. je sredi zadnje četrtine s trojko izenačil na 109:109. Jezerniki so do odločilne prednosti prišli z delnim izidom 9:0. Neustavljiv je bil Anthony Davis, ki je zadeval z vseh položajev in tri minute pred koncem je bila tekma odločena (125:112).

Trojni dvojček Jamesa
Davis je prispeval 43 točk (rekord končnice) in 9 skokov, zgrešil je le štiri mete iz igre (14/18). LeBron James se je izkazal s 25. trojnim dvojčkom v končnici (36 točk, 10 skokov in 10 podaj). Več jih ima le legendarni Magic Johnson (30).

CJ McCollum je bil na parketu kar 46 minut. Niti za sekundo ni odšel na počitek. Dve minuti pred koncem ga je Terry Stotts poklical na klop, saj je bilo srečanje odločeno. Dosegel je 36 točk. Carmelo Anthony je dodal 27 točk.

"Z Davisom odlično delujeva na parketu in tudi zunaj dvoran. Tokrat se je vse poklopilo. V naslednjih dneh bom malce počival in si ogledal ostale tekme. Uživam v analizi tekmecev. Še posebej me seveda zanima srečanje med Houstonom in Oklahomo. Če bo na sporedu sedma tekma, bomo imeli še dva dneva več odmora," je razmišljal James, ki je bil navdušen, da bodo novembrske volitve za ameriškega predsednika potekale tudi v Staples Centru v Los Angelesu.

Barkley se je (znova) osmešil
Pred začetkom serije je strokovni komentator televizijske postaje TNT Charles Barkley v studiu napovedal zmago Portlanda v seriji. Po zmagi na prvi tekmi je presegel samega sebe in glasno napovedal, da bodo Blazersi pometli z Lakersi. Shaquille O'Neal in Kenny Smith sta mu takoj odvrnila, da se mu je popolnoma zmešalo.

James Harden je odlično izkoristil premor. Znova je bil neustavljiv in Oklahoma ni imela nobene možnosti. Foto: Reuters

Harden blestel ob vrnitvi Westbrooka
Lakersi se bodo v polfinalu Zahoda srečali z boljšim iz serije med Houstonom in Oklahomo. Rocketsi so dobili peto tekmo kar s 114:80 in vodijo s 3:2 v zmagah. James Harden je bil znova v imenitni formi. Prispeval je 31 točk in zgrešil le štiri mete (11/15). Russell Westbrook je zaigral prvič v končnici, ni še ujel pravega ritma. V 23 minutah je dosegel 7 točk, iz igre je metal le 3/13.

Vnesel je energijo v ekipo in razbremenil Hardna, ki je odigral najboljšo tekmo v tej serijo. Westbrook je prvih enajst let kariere igral za Oklahomo in njegov motiv je seveda ogromen.

Schröder in Tucker izključena
Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo Rocketsi dobili s 37:18. Pri izidu 67:49 je P. J. Tucker pokrival Dennisa Schröderja. Nemec ga je udaril z desno roko v nogo. Tucker ga je nato od zadaj udaril z glavo. Sodnik James Capers si je ogledal posnetek in izključil je oba vročekrvneža.

Schröder je v drugi četrtini dosegel kar 18 točk in držal je priključek s Houstonom. Chris Paul ni imel svojega večera in brez Schröderja je bila Oklahoma popolnoma nemočna. V ponedeljek jih čaka težko delo, če bodo želeli izsiliti sedmo tekmo.

Umrl nekdanji zvezdnik Cliff Robinson
Umrl je nekdanji udeleženec tekme zvezd Clifford Robinson. Star je bil le 53 let. Leta 1993 je bil najboljši šesti igralec lige.

Robinson, ki je bil znan po nošenju traku na glavi, je v Ligi NBA igral 19 sezon v dresih Portlanda, Phoenixa, Detroita, Golden Stata in New Jerseyja.

Leta 1994 je bil član tekme zvezd, dvakrat pa je bil v drugi najboljši obrambni ekipi lige. Na 1380 tekmah je imel povprečje 14,6 točke in 4,6 skoka.