Goran Dragić in Jimmy Butler sta bila najzaslužnejša za veliko zmago Miamija, ki je v "mehurčku" v sijajni formi. Foto: Reuters
Goran Dragić in Miami blestita v končnici

Miami je v prvem krogu s 4:0 v zmagah izločil Indiano in silovit zalet je prenesel tudi v obračun z najboljšo ekipo rednega dela. Dragić je z 19 točkami držal priključek v prvem polčasu. Bucksi so prvo četrtino dobili s 40:29, ob odmoru pa so imeli le še tri točke naskoka (63:60).

V drugem polčasu je Vročica odigrala izjemno v obrambi, Milwaukee je v zadnji četrtini dosegel le še 18 točk. Butler je 15 točk prispeval v zadnjih šestih minutah. S 40 točkami je dosegel tudi rekord kariere v končnici. V dresu Miamija je imel do današnje tekme rekord 38 točk.

Igralci Miamija so zaprli raketo in Giannis Antetokounmpo se je znašel v težavah. Grk je zadel le šest metov iz igre, pri prostih metih pa je bil popolnoma razglašen. Enkrat je celo zgrešil obroč. Foto: Reuters

Antetokounmpo zgrešil osem prostih metov in izgubil šest žog
Giannis Antetokounmpo je odigral najslabšo tekmo v končnici. Obramba Miamija se je osredotočila na Grka, ki si ji moral pošteno prigarati vsako točko. Katastrofalno je izvajal proste mete (4/12) in izgubil kar šest žog. Vseeno se je približal trojnemu dvojčku (18 točk, 10 skokov in 9 podaj), več točk pa sta dosegla Khris Middleton (28) in Brook Lopez, ki je bil štirikrat natančen izza črte. Zelo se je poznalo, da zaradi poškodbe mišice ni igral Eric Bledsoe.

19 točk Dragića v prvem polčasu
V prvi četrtini so Bucksi blesteli v napadu. Z delnim izidom 14:6 so si priigrali prednost (40:29). Brook Lopez je s trojko prehitel sireno.

Dragić je s petimi zaporednimi točkami na začetku druge četrtine poskrbel, da Miami ni izgubil priključka. Pri Milwaukeeju je izstopal Middleton, ki je v prvem polčasu dosegel kar 21 točk. Dragić je do odmora nanizal 19 točk in po trojki Kellyja Olynyka je Vročica odšla na glavni odmor le s tremi točkami zaostanka (63:60).

Miami do preobrata v tretji četrtini
Trener Miamija Erik Spoelstra ni bil zadovoljen z obrambo. V drugem polčasu so njegovi izbranci zaigrali precej bolj agresivno. Butler je tri minute pred koncem tretje četrtine poskrbel za prvo vodstvo Vročice od tretje minute naprej (78:80). Dragić je končal tretji del igre z lebdečim polaganjem in dvema prostima metoma in ekipa iz Floride si je nabrala šest točk naskoka (86:92).

Šov Butlerja v zadnjih petih minutah
Miami skoraj štiri minute na začetku zadnje četrtine ni dosegel točke, a je tudi prejel le štiri. Pet minut pred koncem je Middleton znižal na 98:99, nato pa se je razigral Butler. Uspešno je končal vsak napad, soigralci so mu le podali žogo in sam je pokopal Buckse. Antetokounmpo je skušal prevzeti odgovornost, a je šel iz ene napake v drugo. V zadnjih šestih minutah ni dosegel niti točke, zgrešil je trojko, dva prosta meta, 52 sekund pred koncem pa mu je Dragić še ukradel žogo.

"V zadnji četrtini mi je uspelo dvigniti raven igre. V naši ekipi nimamo le enega igralca, ki je sposoben take zadnje četrtine. To je bila šele prva tekma. Seveda bodo jutri pri Milwaukeeju analizirali tekmo, a tudi mi se lahko še izboljšamo do srede," je bil nasmejan Butler.

Gogi se odlično počuti v mehurčku
"Z Jimmyjem sva se morala ujeti na igrišču na začetku sezone. To nama je hitro uspelo, oba zanima nogomet in veliko se druživa tudi zunaj parketa. V zadnji četrtini sem mu le podal žogo in videli ste, kaj je sposoben narediti. Malce sem bil zaskrbljen, saj smo imeli kar teden dni odmora. Hitro smo ujeli ritem in ni bilo težav. Odlično se počutim v mehurčku," je na novinarski konferenci dejal Dragić, ki je dobil tudi vprašanje o predstavah Luke Dončića. Novinarjem je razložil, da ga nič ne preseneča, saj mu je že po zlatu na evropskem prvenstvu napovedal imenitno kariero v Ligi NBA.

Chris Paul, ki je med letoma 2017 in 2019 igral za Houston, je 15 od 28 točk dosegel v zadnji četrtini. Foto: Reuters

Antetokounmpo: Celotna sezona je lahko odvisna od druge tekme
"Poznamo ta položaj. Lani smo izgubili prvo tekmo proti Bostonu, tudi pred dvema tednoma nismo dobro začeli proti Orlandu. Zdaj bo druga tekma še toliko pomembnejša za nas. Celotna sezona je lahko odvisna od te tekme. Vsekakor bomo naredili določene spremembe in zaigrali bomo precej bolj agresivno," je razmišljal Antetokounmpo.

Oklahoma izsilila sedmo tekmo proti Houstonu
Oklahoma še naprej preseneča. Po zaostanku z 0:2 v zmagah je le malokdo verjel, da bo prišla do sedme tekme proti Houstonu. Šesto tekmo je dobila s 104:100.

Paul popolnoma zasenčil raztresenega Westbrooka
Chris Paul je dosegel 28 točk in jo znova pošteno zagodel nekdanjim soigralcem. James Harden je bil najboljši strelec tekme z 32 točkami, v ključnih trenutkih pa je odgovornost skušal prevzeti Russell Westbrook, ki je po poškodbi daleč od prave forme. Dosegel je 17 točk, vendar je izgubil kar sedem žog.

Rocketsi so z delnim izidom 14:1 povedli z 98:92 štiri minute pred koncem. Paul je z dvema zaporednima trojkama izenačil in nato 13 sekund pred koncem zadel še dva prosta meta za 102:100. Westbrook je vrgel žogo v avt in Danilo Gallinari je z dvema prostima metoma potrdil zmago Oklahome.

Lakersi še čakajo na tekmeca
Sedma tekma bo na sporedu v četrtek ob 3.00. Zmagovalec se bo v polfinalu Zahoda srečal z LA Lakersi, ki so izločili Portland s 4:1 v zmagah.

Ingram najbolj napredoval

Član moštva New Orleans Pelicans Brandon Ingram je igralec, ki je najbolj napredoval v sezoni. Na drugo mesto v tem izboru se je uvrstil Bam Adebayo (Miami Heat), tretje mesto pa je pripadlo Luki Dončiću.

KONČNICA, polfinale, Vzhod:
MILWAUKEE (1) - MIAMI (5) 0:1
104:115 (40:29, 23:31, 23:32, 18:23)
Middleton 28 (12/24 iz igre, 4/8 za tri), B. Lopez 24 (4/6 za tri), Antetokounmpo 18 (6/12 iz igre, 2/5 za tri, prosti meti 4/12), 10 skokov in 9 podaj, Korver 11, Hill 8, Matthews 7, Williams 5, Connaughton 2, DiVincenzo 1; Butler 40 (13/20 iz igre, 2/2 za tri, prosti meti 12/13), Dragić 27 (9/15 iz igre, 2/5 za tri, prosti meti 7/7), 6 skokov in 5 podaj v 34 minutah, Adebayo 12 in 17 skokov, Herro 11, Crowder 9 in 9 skokov, Nunn 6, Olynyk in Robinson po 4, Iguodala 2.