Luka Dončić je v prvem polčasu dosegel 18 točk, nato pa je sedel na klopi. Foto: AP

Na četrtkovi prvi tekmi med tema dvema kluboma je Dončić prav tako igral le v prvem polčasu ter v 17 minutah dosegel 25 točk in pet skokov ob porazu z 99:111. Tokrat pri metu ni bil tako prepričljiv, a je bil znova najboljši posameznik Dallasa v prvem delu dvoboja z 18 točkami, s petimi skoki in šestimi podajami.

Hardy najboljši strelec Mavericksov
24-letni Ljubljančan je zadel pet od 12 metov, od tega dva od sedmih za tri točke. V statistiko je vpisal še dve ukradeni in štiri izgubljene žoge. Največ točk za Dallas je dosegel Jaden Hardy (22), nihče drug pa ni presegel dvomestnega števila točk. Kyrie Irving, Seth Curry in Markieff Morris niso stopili na parket.

Pri Minnesoti sta Karl-Anthony Towns in Naz Reid dosegla po 14 točk, eno manj je prispeval Anthony Edwards.

Dončić se zelo veseli gostovanja v Madridu v torek. Foto: AP

Volkovi z delnim izidom 27:7 do odločilne prednosti
Dallas je zadnjič vodil sredi prve četrtine (13:11), nato pa so si Volkovi z delnim izidom 27:7 priigrali odločilno prednost. Jordan McLaughlin je po štirih minutah igre v drugi četrtini povišal na 38:20. Mavericksi so se nato zbrali in znižali na 43:53 ob odmoru.

V zadnji četrtini je Dallas z delnim izidom 14:2 znižal na 91:93 in imel tudi napad za izenačenje. V končnici sta Vit Krejci in Leonard Miller zadela izza črte in potrdila zmago Minnesote.

V torek Mavericksi prihajajo v Madrid
V torek bodo Mavericksi odigrali še eno prijateljsko tekmo z madridskim Realom v španski prestolnici.

Dallas bo do začetka rednega dela odigral skupno štiri prijateljske tekme, 21. oktobra bo gostil Detroit, uvodno tekmo nove sezone pa bo igral 26. oktobra v San Antoniu.

Nov poraz košarkarjev Dallasa v Abu Dabiju

Pripravljalna tekma, Abu Dabi:
DALLAS – MINNESOTA
94:104 (20:29, 23:24, 27:28, 24:23)
12.009; Hardy 22 (4/10 za tri), Dončić 18 (5/12 iz igre, 2/7 za tri, prosti meti 6/7), 6 podaj in 5 skokov v 19 minutah, Hardaway 8, G. Williams, Green in Walker po 6, Exum, Dennis in Prosper po 5, Brown 4, Jones Jr. 3, Lively, Kleber, Powell in Lawson po 2; Reid in Towns po 14, Edwards 13, Miller 10, Gobert in Garza po 7, Alexander Walker in Moore po 6, Conley, Krejci, Minolt, Martin in Milton po 4, McLaughlin 3, Anderson in Brown po 2.