Jamal Murray je iz igre metal 11/24, od tega 6/14 za tri točke. Foto: Reuters

Murray je zgrešil 12 od 17 metov v prvih treh četrtinah, a je v zadnjih 12 minutah naravnal roko. Zadel je 6 od 7 metov za tri in bil v glavni vlogi pri delnem izidu 15:1, po katerem je Denver povedel s 96:84. Murray je v zadnji četrtini (32:24) dosegel le točko manj od celotne zasedbe Jezernikov. V zadnji minuti je zadel sedem od osmih prostih metov.

Nikola Jokić je v svoj statistični stolpec vpisal 23 točk, 17 skokov in 12 podaj ter se s sedmim trojnim dvojčkom v letošnji končnici izenačil z rekorderjem Wiltom Chamberlainom. Zanimivo, da srbski center v zadnji četrtini ni dosegel niti točke. Poleg Murrayja sta se med strelce vpisala le še Michael Porter jr. (16 točk) in Bruce Brown (12).

Lakersi so vodili večino tekme. Po zabijanju LeBrona Jamesa sredi tretje četrtine so povedli z 68:57, toda Nuggetsi so odgovorili z delnim izidom 10:0. Po trojki Murrayja so povedli s 84:83, kar je bilo njihovo prvo vodstvo po uvodni četrtini.

"Šlo je za disciplino in potrebne prilagoditve," je poudaril Murray.

James, ki v finalu Zahoda še ni zadel trojke (0:10), in Austin Reaves sta bila najučinkovitejša pri gostih z 22 točkami. Točko manj je prispeval Rui Hačimura, ki je blestel predvsem v prvem polčasu (17 točk). Anthony Davis je 18 točkam dodal še 14 skokov. Davis in James sta iz igre skupno metala 13/36.

Obe ekipi še neporaženi na domačem parketu v končnici
Denver v tej končnici še ni doživel poraza na domačem parketu (8:0), zdaj pa potuje v Los Angeles, kjer Lakersi prav tako še niso položili orožja (8:0). Tretja tekma bo v nedeljo ob 2.30.

"Zdaj je na nas, da svoje delo opravimo doma. Zdaj šteje le tretja tekma," je dejal trener Jezernikov Darvin Ham.