James Harden je potopil Celticse sredi Bostona. Foto: Reuters

Potem ko je tekmo izpustil prvi zvezdnik gostujoče ekipe Joel Embiid – v 1. krogu končnice je na obračunu z Brooklynom staknil poškodbo kolena –, je vajeti v svoje roke prevzel James Harden, ki je bil s 45 točkami tudi prvo ime srečanja.

Joel Embiid je tekmo spremljal s klopi. Foto: Reuters

S tem je izenačil svoj rekordni dosežek v končnici, ko je še kot član Houstona pred skoraj osmimi leti v konferenčnem finalu nasul 45 točk Golden State Warriorsom.

Harden prek Horforda za odločilne točke
Boston je precej nihal v igri, tri minute pred koncem prvega polčasa je s trojko Jaysona Tatuma povedel za 12 točk (62:50), nato pa nasprotniku dovolil bliskovit delni izid 10:0. Tudi v nadaljevanju se gostiteljem nikakor ni uspelo odlepiti od nasprotnika, a ko je Tatum s prostimi meti poskrbel za zadnje vodstvo na tekmi dobrih 26 sekund pred koncem (115:114), so navijači upali na obrambno akcijo, s katero bi njihovi ljubljenci rešili zmago, a zaman. Harden je osem sekund pred iztekom rednega dela prek Ala Horforda zadel trojko, Marcus Smart je v naslednjem napadu zapravil žogo, Paul Reed pa je po osebni napaki Tatuma izza črte prostih metov zmago 76ersov le še potrdil.

Rivers ponosen na ulične pretepače
"To je razlika med lansko in letošnjo ekipo. Letos imamo kopico 'uličnih pretepačev'. Čutil sem, da bomo zmagali, če bomo v zadnji četrtini blizu nasprotniku," je po tekmi priznal trener 76ersov Doc Rivers, nekdanji trener Bostona, s katerim se je leta 2008 veselil naslova prvaka.

Druga tekma konferenčnega polfinala bo prav tako v Bostonu, in sicer v noči na četrtek.

Izjemna predstava Hardna na uvodni tekmi v Bostonu

Jokić blestel na drugi tekmi proti Phoenixu
Denver je na svojem parketu dobil še drugo tekmo proti Phoenixu, potem ko je slavil s 97:87. Prvo ime srečanja je bil (kdo drug kot) Nikola Jokić, ki je 39 točkam dodal še 16 skokov in 5 podaj. Jokić, ki bo v sredo izvedel, ali mu je v boju z Janisom Andetokumbom in Embiidom uspelo še tretjič zapored osvojiti naziv najkoristnejšega igralca lige, je glavnino svojih točk dosegel v drugem polčasu (26 od 39).

Nikola Jokić, prvi strelec tekme Denver – Phoenix. Foto: Reuters

S tem je rešil Jamala Murrayja, ki je bil strelsko nerazpoložen, zbral je zgolj 10 točk, potem ko je na prvi tekmi zablestel s 34. Phoenix je ob koncu tretje četrtine povedel s 73:70, nato pa se mu je ustavilo. To je bilo zadnje vodstvo moštva iz Arizone, Denver je nato z nizi uspešnih napadov hitro pobegnil na +10 in prednost relativno mirno zadržal do konca. Devin Booker je ob porazu svoje ekipe prispeval 35 točk, Kevin Durant jih je zbral 24. Vlatko Čančar ni igral. Naslednja tekma bo v noči na nedeljo v Phoenixu.