Nikola Jokić je dosegel šesti trojni dvojček v letošnji končnici. Foto: Reuters

21 točk prednosti so si gostitelji priigrali v tretji četrtini, toda Lakersi so v končnici srečanja dvakrat prišli na -3. Austin Reaves je zadel trojko za 124:121, LeBron James pa je bil dvakrat uspešen s črte prostih metov za 129:126. Tedaj je do konca ostalo še 72 sekund. 26 sekund pred koncem je mirno kri pri izvajanju prostih metov ohranil Jokić, na drugi strani pa po slabi podaji Reavesa James ni uspel ukrotiti žoge. Izbil mu jo je Jamal Murray, nato pa jo je ujel Jokić, ki je s prostim metom postavil končni izid.

"Potrebovali smo polčas, da smo prišli v igro. Začeli so izjemno in smo konkretno dobili po zobeh. Vem, da tekma traja 48 minut, toda v prvih 24 minutah so postavili temelje, naslednjih 24 pa smo jih lovili," je dejal James. "V prvem polčasu smo bili odlični in smo nadzorovali igro. V drugem delu pa smo ta nadzor sicer izgubili, a smo pokazali, kako dobra ekipa smo. Vedeli smo, da se bodo približali. To je odlično moštvo. A na koncu ni pomembno, kako tesno je bilo, zmaga je pač zmaga in šteje samo to," je povedal Jokić.

Srbskega centra so Jezerniki agresivno pokrivali, veliko podvajali, vseeno pa je statistiko napolnil s 34 točkami (12/17 iz igre, 3/3 za tri), 21 skoki in 14 podajami. 31 točk je dodal Murray, 21 Kentavious Caldwell-Pope, 16 pa Bruce Brown. Pri Lakersih je bil s 40 točkami (met 14/23) najbolj razigran Anthony Davis, ki je ujel tudi deset odbitih žog. 12 skokov je imel James, ki je vpisal 26 točk, 23 točk je pristavil Reaves, 17 pa Rui Hačimura. Statistično sta bili ekipi sicer zelo izenačeni, večja razlika je bila le v skoku, ki ga je Denver dobil s 47:30.

Jokić s trojnim dvojčkom vodil Denver do uvodne zmage

Druga tekma bo v petek ob 2.30 po slovenskem času. Nuggetsi so v Ball Areni dobili vseh sedem tekem, tudi v rednem delu pa so bili najboljša ekipa na domačem terenu, saj so pred svojimi navijači klonili le sedemkrat. Jokić je pred prvo tekmo poudaril, kako pomemben je začetek serije in spomnil, da so Lakersi dobili uvodni obračun tako proti Memphisu kot Golden Statu. Kot piše ESPN, je James s svojimi ekipami slavil v zadnjih 20 serijah, ko je zmagal na prvi tekmi.