Goran Dragić in soigralci so že do odmora popolnoma nadigrali Maverickse. Foto: Reuters

Dallas je na zadnji petkovi tekmi doživel grenek poraz proti Milwaukeeju s 105:106. Tokrat sta poleg Dončića manjkala še Maxi Kleber in Josh Green. Obramba Mavericksov je bila katastrofalna. Chicago je do odmora dosegel 82 točk in s tem postavil nov klubski rekord. Tudi sanjski ekipi z Michaelom Jordanom na čelu v devetdesetih letih nikoli ni uspelo doseči 82 točk v prvem polčasu!

Trener Dallasa Jason Kidd je poudaril, da je privilegij igrati tekme na ameriški nacionalni televiziji, a srečanje z Bucksi je bilo ob 21.00 po krajevnem času, že 20 ur zatem pa jih je čakala tekma v vetrovnem mestu in takoj po razočaranju ni bilo lahko sedeti na letalu.

Walker debitiral v dresu Dallasa
Spencer Dinwiddie je vpisal 27 točk in 8 podaj, Christian Wood jih je dodal 21. Odpovedal je Tim Hardaway (12 točk, 2/10 za tri). V dresu Mavsov je debitiral Kemba Walker. 32-letni organizator igre je v 20 minutah zbral 8 točk in podaj.

Gostitelji so iz igre metali kar 63,5-odstotno (rekord sezone), zadeli so 19 trojk iz 34 poskusov. V vseh elementih igre so bili razred boljši od Mavericksov. DeMar DeRozan je zbral 28 točk in 9 skokov, Nikola Vučević (20 točk) je prevladoval v raketi.

14 točk Dragića v 16 minutah
Goran Dragić je ta teden v intervjuju za Chicago Tribune obujal spomine na evropsko prvenstvo leta 2017, ko je Slovenija osvojila zlato medaljo. Z Dončićem sta bila neustavljiva, Dragić pa je postal tudi MVP prvenstva. Na parketu je bil 16 minut, prispeval pa je 14 točk in tri podaje.

Udaren start Bikov
Gostitelji so imeli tri dni odmora po zmagi nad Washingtonom s 115:111 na domačem parketu v sredo. Že po štirih minutah so povedli z 12:4 po trojki Zacha LaVina in Kidd je vzel prvo minuto odmora. Biki so si z delnim izidom 18:2 zagotovili že 18 točk naskoka sredi prve četrtine (24:6). Dinwiddie je nato s tremi trojkami približal goste, ki so po 12 minutah zaostajali za deset točk (40:30).

DeMar DeRozan je 17 od 28 točk dosegel v prvem polčasu. Foto: Reuters

Dragić blestel v drugi četrtini
Minuto in pol pred koncem prve četrtine je vstopil Dragić, ki je nato na začetku druge četrtine sijajno podal do Drummonda za atraktivno zabijanje. 36-letni Ljubljančan je s polaganjem in dodatnim prostim metom povišal na 50:32. Sredi drugega dela igre je s trojko z leve strani poskrbel za ogromnih 28 točk naskoka (64:46).

Dallas ni igral obrambe v prvem polčasu
Mavericksi so delovali kot razbita vojska v obrambi. Do odmora so bili že v popolnoma izgubljenem položaju (82:53). Biki so postavili rekord po doseženih točkah v prvem polčasu! Iz igre so metali kar 66-odstotno in zadeli 10 trojk iz 17 poskusov. Zvezdniki DeRozan (17 točk), Vučević (16 točk, 2/3 za tri) in LaVine (13 točk) so se poigravali s košarkarji Dallasa.

Veliko priložnosti za rezerviste v drugem polčasu
Že sredi tretje četrtine so Biki presegli 100 točk. Ayo Dosunmu je bil dvakrat zapored natančen izza črte za najvišjo prednost na srečanju (105:72).

Dragić je na začetku zadnje četrtine dodal še pet točk, tekmo pa je končal s trojko šest minut pred koncem (125:97). Trener Billy Donovan ga je nato poklical na klop. Zadnjih šest minut so odigrali košarkarji, ki sicer dobijo malo priložnost za igro.

Kidd: Če prejmeš 82 točk do odmora, boš težko premagal katero koli ekipo
"Manjkali so nam trije igralci, ki imajo kar precejšnjo minutažo, a to pomeni, da so preostali dobili priložnost. Če v prvem polčasu prejmeš 82 točk, boš težko premagal katero koli ekipo v ligi," je povedal trener Kidd, ki pričakuje, da bo Dončić igral v ponedeljek na domači tekmi z Oklahomo.

LaVine: Vsak večer ne bomo imeli takega strelskega šova
"Zavedamo se, da ne bomo imeli vsak večer takega strelskega šova. Treba je izkoristiti priložnost, ko nam gre vse od rok. Mavericksi so imeli res naporen spored, pozno so prišli v Chicago. Izkoristili smo njihovo utrujenost," je povedal LaVine.

Bojevniki na krilih Thompsona in Curryja strli Boston
Golden State je ugnal Boston s 123:107. Ekipi sta se srečali prvič po junijskem finalu Lige NBA, ki so ga Bojevniki dobili s 4:2 v zmagah, potem ko so zaostajali z 1:2. Klay Thompson je nasul 34 točk, Stephen Curry pa jih je zbral 32, zadel je šest trojk iz enajstih poskusov.

Stephen Curry in soigralci so se veselili že 12. zmage na domačem parketu. Na gostovanjih imajo velike težave, dobili so le dve srečanji. Foto: Reuters

Pri Celticsih je izstopal Jaylen Brown z 31 točkami, slab večer je imel Jayson Tatum, ki je zgrešil kar 21 metov (6/21). Pet minut pred koncem je zgrešil dva prosta meta in navijači v Chase Centru so bili seveda navdušeni. To je bila zadnja možnost, da se Boston pri izidu 107:99 še nevarno približa. Kevon Looney in Draymond Green sta bila natančna v naslednjih dveh napadih Bojevnikov, nato pa je Curry s trojko povišal na 114:99 in usoda gostov je bila zapečatena.

"Vzdušje je bilo odlično. Vedno je nekaj posebnega, ko se srečata ekipi iz lanskega finala. Boston je v tej sezoni v izjemni formi, veliko tekem so dobili zlahka. Zavedal sem se, da bo treba igrati na zelo visoki ravni. Thompson in Curry sta imela strelski večer in takoj je bilo vse lažje," je bil nasmejan trener Bojevnikov Steve Kerr.

Netsi brez Duranta in Irvinga presenetili Indiano
Indiana je presenetljivo izgubila proti močno oslabljenemu Brooklynu s 133:136. Po petkovi zmagi nad Atlanto se je trener Jacque Vaughn odločil, da nameni počitek kar osmim igralcem. Celotna prva peterka s petkove tekme tokrat ni bila v kadru. Le devet igralcev je bilo pripravljenih za igro in prikazali so odlično predstavo. Kevin Durant in Kyrie Irving sta bila ponosna na soigralce.

Cam Thomas je zadel vse tri mete izza črte in s predstavo kariere zagotovil Brooklynu nepričakovano zmago. Foto: Reuters

Cam Thomas je 21 od 33 točk (rekord kariere) dosegel v zadnji četrtini, ki so jo Netsi dobili z 41:33. Vseeno so imeli Pacersi priložnost, da izsilijo podaljšek, saj je Edmond Sumner zadel le en prosti met šest sekund pred koncem.

Trener Indiane Rick Carlisle ni imel več minute odmora in gostitelji so morali začeti akcijo pod svojim košem. Andrew Nembhard je zgrešil trojko tik pred zadnjim piskom sirene. Novinec je konec novembra šokiral LA Lakerse s trojko v zadnji sekundi za zmago Indiane v Los Angelesu, nato pa je s sanjsko predstavo zrežiral še nepričakovano zmago nad Golden Statom v San Franciscu. Tokrat je znova poskusil iz težkega položaja, a mu ni uspelo.

80. trojni dvojček Jokića
Nikola Jokić je z 80. trojnim dvojčkom kariere zagotovil Denverju zmago nad Utahom s 115:110. Srb je v Ball Areni prispeval 31 točk, 14 podaj in 12 skokov. Jamal Murray je dodal 30 točk, Vlatko Čančar pa tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Gostje so se zelo dobro upirali, saj so manjkali Lauri Markkanen, Mike Conley, Jordan Clarkson in Collin Sexton. Nickeil Alexander-Walker je izkoristil večjo minutažo in zbral 27 točk.

Popovich 26 let po prvi tekmi na klopi San Antonia do zmage v Miamiju
Gregg Popovich se je razveselil zmage v Miamiju 26 let zatem, ko je prvič sedel na klop San Antonia. Spursi so presenetili Vročico na Floridi (111:115). Skok so dobili s 46:32, rezervisti pa so dosegli 47 točk. Tudi 30 točk Jimmyja Butlerja ni pomagalo Miamiju, ki ne najde poti iz krize.

Tekme 10. decembra:
CHICAGO
– DALLAS
144:115 (40:30, 42:23, 31:32, 31:30)
DeRozan 28 (9/13 iz igre) in 9 skokov, Vučević 20 (8/11 iz igre, 2/3 za tri) in 8 skokov, Dosunmu 17 (3/5 za tri), Williams (4/5 za tri), LaVine in Jones (4/5 za tri) po 16, Dragić 14 (5/7 iz igre, 2/3 za tri, prosti meti 2/3) in 3 podaje v 16 minutah, Drummond 9, Bradley 3, Terry in White po 2, Caruso 1; Dinwiddie 27 (9/15 iz igre, 3/6 za tri) in 9 podaj, Wood 21, McGee 18 (8/10 iz igre), Hardy 15, Hardaway 12 (4/13 iz igre, 2/10 za tri), Walker 8 (2/5 iz igre, 0/2 za tri) in 5 podaj, Powell 6, Bertans 5, Bullock 3, Dončić, Kleber in Green niso igrali.

MIAMI – SAN ANTONIO 111:115
Butler 30 (11/16 iz igre), Herro 23 (5/8 za tri), Martin 14; Johnson 21 (7/15 iz igre), Langford 19, Vassell 18.

INDIANA – BROOKLYN 133:136
Haliburton 35 (12/15 iz igre, 7/8 za tri), Hield 17 (4/8 za tri), Turner 16, Brissett 14 (3/5 za tri); Thomas 33 (13/20 iz igre, 3/3 za tri), Mills 24 (10/20 iz igre, 3/8 za tri), Sumner 21, Sharpe 20 in 12 skokov, Durant in Irving nista igrala.

WASHINGTON – LA CLIPPERS 107:114
Kuzma 35 (14/27 iz igre, 7/11 za tri) in 12 skokov, Porzingis 30 (8/20 iz igre, prosti meti 12/13) in 15 skokov, Goodwin 17, Beal ni igral; George 36 (13/27 iz igre, 5/12 za tri), Morris 19 (5/8 za tri), Leonard (5/13 iz igre) in Wall po 13.

CLEVELAND – OKLAHOMA CITY 110:102
LeVert 22 (4/(9 za tri), Mobley (12 skokov) in Allen (21 skokov) po 21; Gilgeous Alexander 23 (7/13 iz igre), Giddey 17 in 13 skokov, Pokuševski 16 in 14 skokov.

GOLDEN STATE – BOSTON 123:107
Thompson 34 (14/26 iz igre, 4/11 za tri), Curry 32 (12/21 iz igre, 6/11 za tri), Poole 20, Kuminga 14, D. Green 11; Brown 31 (13/23 iz igre, 3/9 za tri), Tatum 18 (6/21 iz igre, 2/9 za tri), Brogdon 16, Griffin in Smart po 13.

DENVER – UTAH 115:110
Jokić 31 (11/20 iz igre, 1/4 za tri), 14 podaj in 12 skokov, Murray 30 (13/19 iz igre), Caldwell Pope in Gordon po 15, Čančar ni igral; Alexander Walker 27 (5/10 za tri), Beasley in Horton Tucker po 19, Olynyk 18 in 9 skokov.

PORTLAND – MINNESOTA 124:118
Lillard 36 (9/22 iz igre, 3/11 za tri, prosti meti 15/15), Simons 31 (5/10 za tri), Grant 17; Edwards 26 (10/20 iz igre, 4/8 za tri), Russell (4/5 za tri) in Gobert (9 skokov) po 24.