Damian Lillard je iz igre metal 9/20, zbral je 39 točk, statistiko pa oplemenitil še z osmimi skoki in štirimi podajami. Foto: AP

Ta je zasenčil obračun glavnih zvezdnikov ekip, Joela Embiida pri Philadelphii in Janisa Andetokumba pri Milwaukeeju, najboljše pa je prihranil za konec, ko je v ključnih trenutkih žogo spravljal skozi obroč in svoji novi ekipi – predtem je 11 let branil barve Portlanda – priboril zmago.

Ta tekma je bila nekaj drugačnega. V Portlandu sem prispel v areno in poznal vse. Včasih sem celo prepoznal navijače, ki so tekmo za tekmo sedeli na istih sedežih. Tukaj se zaenkrat počutim, kot da igram na gostovanju. Pogledujem naokrog, počutim se kot novinec v ekipi, čeprav v ligi igram že več let.

Damian Lillard

Gostitelji so bili na dobri poti, v prvem polčasu so si priborili že prednost 19 točk (57:38), ki pa so jo nato v nadaljevanju zapravili. Še več, gostje so v zadnji četrtini z delnim izidom 14:0 povedli s +8 (94:102), nato pa sta strelski mrk s trojkama prekinila Brook Lopez in Jae Crowder.

76ersi so nazadnje vodili dobre štiri minute pred koncem srečanja, ko je Tyrese Maxey položil žogo skozi obroč (102:104), nato pa se je začel Lillardov šov. Lillard je dosegel 13 od naslednjih 16 točk svoje ekipe, ključno 11 sekund pred koncem, ko je zadel drugega od dveh prostih metov po osebni napaki Embiida.

Lillard se je počutil kot na gostovanju
"Ta tekma je bila nekaj drugačnega. V Portlandu sem prispel v areno in poznal vse. Včasih sem celo prepoznal navijače, ki so tekmo za tekmo sedeli na istih sedežih," je po uvodnem srečanju nove sezone dejal Lillard. Nadaljeval je: "Tukaj se zaenkrat počutim, kot da igram na gostovanju. Pogledujem naokrog, počutim se kot novinec v ekipi, čeprav v ligi igram že več let. Sem sem prišel po zmage. Ekipa me je sprejela, lažje se mi je prilagajati."

33-letni Kalifornijec je bil tudi najučinkovitejši strelec tekme, zbral je 39 točk, Andetokumbo 23. Na drugi strani je največ točk zbral Maxey (31), drugi strelec je bil Kelly Oubre jr. (27), šele tretji Embiid (24).

Najboljša posameznika svojih ekip: Anthony Davis in Kevin Durant. Foto: AP

Lakersi v zadnji četrtini do preobrata
Prve zmage v novi sezoni so se veselili tudi košarkarji ekipe Los Angeles Lakers, ki so na domačem parketu s 100:95 ugnali Phoenix. Goste iz Arizone pestijo težave s poškodbami, kar so LeBron James in druščina izkoristili in v zadnji četrtini, ki so jo začeli z zaostankom 12 točk, uprizorili preobrat. James je s polaganjem 1:11 pred koncem zadel za vodstvo, ki ga s soigralci ni več izpustil iz rok. Ob koncu obračuna je bil izza črte prostih metov štirikrat natančen najboljši strelec ekipe Anthony Davis (30 točk in 12 skokov), James jih je prispeval 21. Pri Phoenixu je bil najboljši Kevin Durant (39 točk in 11 skokov), ki pa pretirane pomoči soigralcev tokrat ni imel.

MILWAUKEE - PHILADELPHIA 118:117
Lillard 39 (9/20 iz igre, 4/12 za tri, prosti meti 17/17), Andetokumbo 23 (10/22 iz igre) in 13 skokov, B. Lopez 13 (3/4 za tri), Portis 10, Crowder 9; Maxey 31 (10/22 iz igre, 3/8 za tri), Oubre 27 (5/6 za tri), Embiid 24 (9/21 iz igre, 3/7 za tri), Harris 20 (3/3 za tri), Melton 10.

LA LAKERS - PHOENIX 100:95
Davis 30 (10/17 iz igre) in 13 skokov, James 21 (7/14 iz igre), 9 podaj in 8 skokov, Russell 14, Reaves 10; Durant 39 (14/28 iz igre) in 11 skokov, Gordon 15, Goodwin 14, Okogie 10, Booker in Beal nista igrala. Lakersi so zadnjo cetrtino dobili z 28:11.