Zmagovalec serije Utah – Memphis se bo v konferenčnem polfinalu pomeril z boljšim iz dvoboja Dallas – LA Clippers. Foto: Reuters

V New Yorku je bila Atlanta na dobri poti do druge zmage, saj je ob polčasu vodila za 13 točk. V drugem delu sta na igrišče stopila veteran Derrick Rose in Julius Randle. Podprti z glasnim navijanjem so Knicksi v tretji četrtini uprizorili preobrat in pred zadnjimi desetimi minutami povedli za točko. Delni izid 9:0 sredi zadnje četrtine, ki ga je začel Rose, je odločil srečanje. Končni izid je bil 101:92.

Rose je 24 od svojih 26 točk dosegel v drugem delu, Randle 11 od 15 v tretji četrtini, pridružil se je še Reggie Bullock, ki je po odmoru zadel štiri trojke. Pri Atlanti je bil z 32 točkami tudi tokrat najučinkovitejši Trae Young.

Westbrook znorel ob incidentu s pokovko
V Philadelphii so drugače od prve tekme 76-ersi gladko premagali Washington (120:95). Vodili so praktično vso tekmo in dvomestno prednost iz prvega polčasa so v nadaljevanju le še povečevali. Joel Embiid in Ben Simmons sta prispevala po 22 točk. Na drugi strani jih je Bradley Beal dosegel 33. Na začetku zadnje četrtine je moral zaradi poškodbe gležnja iz igre Russell Westbrook (10 točk). Med odhodom v slačilnico ga je s pokovko zasul eden od privržencev Philadelphie, kar je zvezdnika Wizardsov popolnoma iztirilo. Če ne bi bilo varnostnikov, bi se incident kaj lahko končal drugače. Gledalca so nato odstranili iz dvorane.

"Na ulici ne bi prišel do mene in ne bi mi vrgel pokovke na glavo, ker bi vedel, kaj bi se zgodilo ... V dvoranah bo treba začeti varovati igralce. Bomo videli, kaj bo storilo vodstvo lige," je bil ogorčen Westbrook.

"To je zelo nespoštljivo. Nisem si mislil, da se bo Philadelphia spustila tako nizko. Upam, da bo navijač, če mu lahko sploh tako rečemo, dobil prepoved obiskovanja tekem. Sredi ulice si česa takega ne bi upal privoščiti," je bil nad incidentom ogorčen trener Washingtona Scott Brooks.

Memphisu ni pomagalo 47 točk Moranta
V Salt Lake Cityju je Utah silovito odgovoril na zmago Memphisa na prvi tekmi. V postavo Jazzerjev se je vrnil Donovan Mitchell, ki je bil s 25 točkami najzaslužnejši za zmago prvih nosilcev Zahoda (141:129) in izenačenje serije na 1:1. Kar sedem igralcev Utaha je doseglo 14 točk ali več. Rudy Gobert je dodal 21 točk in 13 skokov, Mike Conley 20 točk in 15 skokov, Bojan Bogdanović 18 točk. Na drugi strani je blestel Ja Morant, ki je nasprotniku nasul kar 47 točk (klubski rekord). Utah je ob polčasu vodil za 20.