Luka Dončić je iz igre metal 6/14. Foto: Reuters
Spet je bil pogumen pri prodorih, tokrat pa je izgubil le dve žogi. Foto: AP
Ricky Rubio in Bryn Forbes
Simbolična slika - San Antonio se je nemočno zaletel v Utahov zid. Foto: Reuters
Zadnja trojka Dončića čista lepotica

Slovenski najstnik je izpustil prvo tekmo v kratki karieri Lige NBA, tokrat je bil spet prvi strelec Mavsov, dosegel je 21 točk. Za dve izstopajoči potezi je poskrbel v zadnji minuti. Najprej se je Dennis Smith v napadu zapletel pod obročem, žogo je nekako le spravil do Dončića, ta je stopil korak nazaj in zadel odločilno trojko za vodstvo s 108:99.

Podal v maniri ameriškega nogometa
Dobrih 20 sekund pozneje je Dončić žogo dobil skoraj pod svojim obročem, nato pa v maniri najboljših podajalcev ameriškega nogometa žogo z lasersko natančnostjo poslal na drugo stran igrišča, kjer jo je ujel Smith in zabil.

Ob nagradi: "Še je prostor za napredek"
Luka Dončić je pred tekmo tudi uradno prejel priznanje za najboljšega novinca na zahodu za obdobje oktobra in novembra. V tem obdobju je dosegal po 18,5 točke, s čimer je bil najboljši strelec svoje ekipe, drugi med Mavsi pa je pri skokih in podajah. Ob manjši slovesnosti je bil vesel, a z nogama trdno na tleh: "To mi pomeni veliko. To je dokaz, da dobro delam in sledim svojim ciljem. A še vedno je dovolj prostora za napredek."

Na zadnjih sedmih tekmah zmagali le enkrat
Dallas je na svojem parketu slavil osmič zapored, kar mu ni uspelo vse od sezone 2010/2011, ko je osvojil svoj edini naslov prvaka. Dobro jim gre tudi v gosteh, saj je na zadnjih 11 tekmah slavil kar devetkrat in se presenetljivo prebil na mesta, ki vodijo v končnico. V drugačni smeri se premika Portland, ki je odlično začel (10-3), na zadnjih sedmih tekmah pa je zmagal le enkrat. Največ točk je dosegel Damian Lillard (33, od tega 25 v drugem polčasu).

Miami izgubil floridski derbi
Teksašane že v noči na četrtek čaka gostovanje pri New Orleansu, sledile pa bodo tri tekme na domačih tleh. Miami je spet brez Gorana Dragića doma klonil pred Orlandom (105:90). Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo Magici dobili s 30:12.

Utah zadel kar 20 trojk
Za najvišjo zmago večera je poskrbel Utah, ki se je poigral s San Antoniom (139:105). Kar sedem gostiteljev je dalo vsaj 11 točk, največ med njimi Donovan Mitchell (20). Enako število točk je pri gostih dosegel Avstrijec Jakob Pöltl, ki je s tem postavil osebni rekord. LaMarcus Aldridge je zbral 16 točk, kadar doseže manj kot 20 točk, imajo Spursi porazno razmerje zmag (1-13). Trener San Antonia Gregg Popovich je izraziti nasprotnik meta za tri točke, ki se je tudi tokrat izkazal za odločilnega. Njegovi varovanci so jih metali le 32-odstotno (7/22), gostitelji pa kar 61-odstotno (20/33).

Liga NBA, tekme 4. decembra:
DALLAS - PORTLAND 111:102
Dončić 21 (met za 2: 4/10, met za 3: 2/4), 9 skokov in 3 podaje v 32 minutah, Matthews 17, Jordan 12 in 17 skokov; Lillard 33, McCollum 18.