Dwyane Wade je v domačem Chicagu, kjer je odigral eno sezono, prispeval deset točk. Foto: Reuters
Philadelphia je po 20 zmagah le klonila v domači dvorani. Foto: Reuters
Jamal Crawford je takole odločil v Milwaukeeju. Foto: Reuters
Kevin Durant in druščina so le prekinili niz porazov. Foto: Reuters
Detroit je bil po podaljšku boljši od Houstona. Foto: Reuters
Los Angeles Lakers so na zadnjih osmih tekmah slavili sedemkrat. Foto: Reuters

Vročica bi sicer v United Centru skoraj zapravila 26 točk naskoka, ko je Zach LaVine šest minut pred koncem znižal na 84:87. Odgovoril je Josh Richardson z dvema zaporednima košema. Ko je dve minuti pred iztekom rednega dela zadel peto trojko na tekmi, je Miami povedel 90:100. Richardson – v tej sezoni prvi strelec Vročice – je prispeval 27 točk, od tega 12 v zadnji četrtini. Hassan Whiteside je pristavil 18 točk in deset skokov, dvojni dvojček pa je s 14 točkami in 13 skoki zbral tudi Bam Adebayo. Prvi domači strelec je bil s 27 točkami, ob tem je ujel še 13 odbitih žog, Justin Holiday.

"Mora se zavedati, da je naš nosilec. Zanašamo se nanj, on pa se praktično vedno odzove, ko ga potrebujemo," je o Richardsovi predstavi na koncu srečanja povedal Dwyane Wade, superzvezdnik Miamija, ki je v rodnem Chicagu odločilne trenutke presedel na klop. Trener gostov Erik Spoelstra je dejal, da ga sicer ni namenoma pustil na klopi, a si obenem ni želel, da veteran, ki je po njegovih besedah eden najboljših košarkarjev vseh časov v končnicah obračunov, pride na parket in kar naenkrat se vsi igralci zanašajo le nanj.

Philadelphia prvič poražena na domačem parketu
Presenečenje so pripravili košarkarji Clevelanda, ki so prvi v tej sezoni slavili v Philadelphii (112:121). V Wells Fargo Center so Cavs prišli kot najslabše moštvo lige z vsega dvema zmagama in še brez uspeha na gostovanjih, na drugi strani pa so 76ers, ki so si zaradi slabe igre v zadnjem delu obračuna prislužili tudi žvižge sicer zvestih navijačev, dobili vseh deset tekem na domačih tleh. Toda gostom je uspelo prekiniti serijo treh zaporednih porazov.

V zadnji četrtini, ki so jo dobili za osem, je Jordan Clarkson dosegel 14 od svojih 19 točk. Na začetku zadnjih 12 minut so počasi začeli višati svojo prednost. Ko je bil Clarkson uspešen izza črte in so do konca ostale še slabe štiri minute, je razlika narasla na 12. Dve minuti pozneje je položil za +15 in zmaga ni bila več pod vprašajem. Najboljši strelec tekme je bil sicer Rodney Hood s 25. Philadelphia, pri kateri je bil s 24 točkami in 12 skoki najbolj razpoložen Joel Embiid, je doma zadnjič izgubila marca, ko jo je premagala Indiana. Skupaj je doma slavila 20-krat zapored.

Prva gostujoča zmaga Phoenixa
Četrto zmago v sezoni je vknjižil Phoenix, ki je zmagal v Milwaukeeju (114:116). Pred srečanjem so bila Sonca druga najslabša ekipa lige, a so se proti drugi najboljši zares izkazala. Mož odločitve je bil Jamal Crawford, ki je s polrazdalje – odrinil se je s črte prostih metov – zadel 0,8 sekunde pred koncem. Vrsta Igorja Kokoškova je prvič v sezoni slavila v gosteh. Devin Booker je za Suns dosegel 29 točk, na drugi strani jih je 35 vpisal Giannis Antetokounmpo.

Prvaki prekinili niz porazov
Golden State je prekinil serijo štirih porazov, česar kalifornijska franšiza ni doživela vse od leta 2013. Prvaki so s 125:97 premagali Portland. Kevin Durant je dal 32 točk, 31 pa jih je pristavil Klay Thompson. Zaradi poškodbe je manjkal Draymond Green, bliža pa se tudi vrnitev prvega strelca lige Stephena Curryja, ki pa je bil na dan tekme proti Portlandu udeležen v prometni nesreči. Izjemni ostrostrelec, v katerega se je zaletel voznik lexusa, ki je izgubil nadzor nad vozilom, nato pa se je v Stephovega proscheja zaletel še en avtomobil, je ostal nepoškodovan.

Detroit po podaljšku odpravil Houston
Detroit Pistons so doma po podaljšku premagali Houston Rockets (1116:111). Glavni nosilci domače vrste Andre Drummond – Blake Griffin – Reggie Jackson so skupaj dosegli 73 točk in 33 skokov, izjemno pomemben delež k zmagi pa je prispeval novinec Bruce Brown, ki se je izkazal v obrambi, ko je na koncu srečanja in v podaljšku pokrival glavno orožje Raket Jamesa Hardna. Lanski MVP rednega dela sezone je pred dvema dnevoma za domačo zmago proti Detroitu prispeval 43 točk. Tokrat jih je dal 33, a mu je Brown močno otežil delo.