Po zgrešenem metu Butlerja je žoga pristala v rokah Younga, ki pa se ni odločil za minuto odmora, temveč je odbrzel na drugo stran in z metom iz skoka odločil tekmo ter vrnil Atlanto "med žive" v seriji s prvim nosilcem Vzhoda Miamijem. Foto: AP

Na prvih dveh tekmah se je Trae Young mučil in bil daleč od svojega visokega standarda. Posledično so bili Hawksi poraženi na obeh tekmah v Miamiju. Na prvi tekmi v Atlanti se je domači zvezdnik prebudil in na koncu je bil tudi mož odločitve z metom iz skoka v zadnjih sekundah srečanja, na katerem je dosegel 24 točk in prispeval 8 podaj.

Sokoli so v drugem polčasu nadoknadili zaostanek 16 točk. Jimmy Butler je 12 sekund pred koncem zgrešil met, ki bi gostom prinesel tri točke prednosti. Butler je dobil ob izteku časa še drugo priložnost, a pod pritiskom je vnovič zgrešil in nič ni bilo od Miamijevega vodstva s 3:0.

Odlično je tretjo tekmo v seriji odigral Srb Bogdan Bogdanović, ki je v 32 minutah dosegel 18 točk, osem skokov in šest podaj. Pri Heatu je bil s 24 točkami najučinkovitejši Tyler Herro, 20 jih je dosegel Butler.

Ključni so bili prav koši Georgea Paula, ki je pet minut pred koncem zaostanek z 92:93 s šestimi zaporednimi točkami spremenil v vodstvo s petimi točkami naskoka, ki ga gostje niso več izpustili iz rok. Foto: AP

Chris Paul blestel v zadnji četrtini

Po poškodbi Devina Bookerja so v New Orleansu upali na prevzem vodstva v seriji s prvim postavljenim Phoenixom. S tem pa se nista strinjala preostala stebra Sunsov: Deandre Ayton je z 28 točkami in 17 skoki držal ravnotežje, v zadnji četrtini pa je izpod nadzora Pelikanov ušel veteran Chris Paul. V zadnjem delu igre je dosegel kar 19 od skupno 28 točk in Sonca so slavila s 114:111 ter povedla v seriji z 2:1.

"Posel še ni opravljen. Dosegli smo novo zmago in naslednjič moramo to ponoviti," je bil odločen 36-letni Paul, ki je 28 točkam dodal kar 14 podaj. Pri poraženem New Orleansu sta izstopala Brandon Ingram s 34 točkami in CJ McCollum s 30.

Bucksi utišali United Center

Veliko manj razburljive košarke je bilo na srečanju Chicago – Milwaukee. Na izgubo Khrisa Middletona so se Bucksi odzvali s tekočo in učinkovito ekipno igro. Ko so v drugi četrtini povedli za +24, branilci naslova niso več popustili. Utišali so bučni United Center, kjer se je igrala prva tekma končnice v zadnjih petih letih, in mirno doseli visoko zmago s 111:81 za vodstvo z 2:1 v zmagah. Grayson Allen je zadel vseh pet trojk in je bil z 22 točkami prvi strelec Jelenov, pri katerih sta Giannis Antetokounmpo in Bobby Portis dodala po 18 točk. Pri Chicagu je bil z 19 točkami najboljši črnogorski center Nikola Vučević.