Odlični Trae Young je s 50 doseženimi točkami dosegel rekord kariere. Samo 20 točk je dosegel v zadnji četrtini, v kateri je bil nerešljiva uganka za košarkarje Miamija. Foto: AP

Prvo ime srečanja je bil Trae Young. Košarkar, ki drugo leto igra v Ligi NBA, je zbral kar 50 točk. Zadel je 18 od 19 prostih metov in 8 od 15 metov za tri. Hkrati je podelil še 8 podaj.

Miami je zaključek tekme v State Farm Areni odigral zelo slabo, Atlanti je v zadnji minuti in pol uspel delni izid 10:0. Foto: AP

Tekma je bila sicer zelo razgibana. V prvi četrtini so bili boljši gostje s Floride, v drugi so gostitelji, ki so izkoristili strelski mrk nasprotnika, z delnim izidom 15:0 vrnili udarec, in s trojko De'Andreja Hunterja povedli že s +11 (52:41), a prvega polčasa vseeno niso končali v prednosti (63:64).

Skoraj enaka zgodba se je ponovila v drugem polčasu. Miami je bil tokrat tisti, ki je povedel za 11 točk, a je Atlanti uspelo z odličnim zaključkom tretje in začetkom zadnje četrtine po delnem izidu 12:1 izid izenačiti (97:97).

Nazadnje je bilo izenačeno 55 sekund pred koncem rednega dela srečanja, ko je Hunter zadel trojko za 124:124. V naslednjem napadu je Dragić izgubil žogo, kar je Cam Reddish hitro izkoristil in z zabijanjem Atlanto povedel v vodstvo, končno zmago je po izgubljeni žogi Bama Adebaya in osebni napaki Jaeja Crowderja potrdil Young, ki je samo v zadnji četrtini Miamiju nasul 20 točk.

"Znašel se je v neverjetnem ritmu. Trojke zadeva skoraj s svoje polovice. Za to ni obrambe," je po tekmi dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

Liga NBA, tekme 20. februarja

ATLANTA – MIAMI 129:124
Young 50 (12/25 iz igre, 8/15 za tri, prosti meti 18/19) in 8 podaj, Hunter in Huerter po 17, Reddish 16, Teague in Collins po 12; Adebayo 28 (9/20 iz igre) in 19 skokov, Dragić 19 (4/9 iz igre, 3/5 za tri, prosti meti 8/8), 3 skoki in 3 podaje v 27 minutah, Butler 17, Crowder in Nunn po 14, Robinson 10.

Joel Embiid je bil prvo ime obračuna med Philadelphio in Brooklynom. Iz igre je metal 50-odstotno, zadel je 18 od 19 prostih metov, zbral 39 točk in za nameček dosegel še 16 skokov. Foto: AP

DETROIT – MILWAUKEE 106:126
Wood 18, Brown 16 (7/10 iz igre), 10 skokov in 7 podaj; Antetokounmpo 33 (13/23 iz igre) in 16 skokov, Middleton 28, Bledsoe 19, B. Lopez 18.

PHILADELPHIA – BROOKLYN * 112:104
Embiid 39 (10/20 iz igre, prosti meti 18/19) in 16 skokov, Harris 22 in 12 skokov, Burks 19; LeVert 25, Dinwiddie 22, Jordan 14 in 15 skokov.