David Blatt je lahko zelo zadovoljen s formo svojih izbrancev na začetku sezone. Foto: EPA
Navijači Maccabija
Navijači Maccabija so na prvi tekmi sezoni v Nokia Areni pripravili odlično vzdušje. Foto: EPA

Darvin Smith je hitro zadel dve trojki za vodstvo evropskih podprvakov z 8:3, prvo četrtino je s štirimi zaporednimi točkami zaključil Jordan Farmar (22:16). Prednost je vseskozi naraščala, gledalci so pripravili izjemno vzdušje v Nokia Areni. Ob polčasu je imel Maccabi 14 točk naskoka, po tretji četrtini je bilo že 76:58.

Na začetku zadnje četrtine se je razigral Tomislav Zubčić, ki je najprej zadel izza črte, nato je dodal dva prosta meta, po njegovem polaganju pa je strateg gostiteljev David Blatt v 33. minuti že moral vzeti minuto odmora. Zagrebčani so se z delnim izidom 12:0 približali na osem točk zaostanka (78:70). Nekdanji organizator igre pri Los Angeles Lakersih Farmar je polagal ob prekršku Briana Chasa, nato je zadel še za tri točke (88:74), Sofoklis Schortsanitis pa je zapečatil usodo Cibone.

Maccabi je vnaprej odigral tri tekme in zanesljivo premagal Krko, Laščane in Cibono.