Zoran Dragić je spet spomnil na svoj talent. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
David Simon
David Simon je bil tokrat nerešljiva uganka za goste. Foto: Liga ABA
Klemen Prepelič
Klemen Prepelič je bil ob agresivni domači obrambi večji del tekme nemočen, a bo prepotrebne izkušnje, ki si jih je nabral danes, najbrž že kmalu znal unovčiti. Podobno velja tudi za ostale Heliosove mladce. Foto: Liga ABA

Varovanci Zmaga Sagadina so v gosteh pri Maccabiju izgubili s prepričljivih 94:56, kar je najvišja zmaga za izraelskega velikana v zgodovini nastopanja v jadranski ligi. Domžalčani so bili proti izredno motiviranim gostiteljem, niz treh porazov so prekinili sredi tedna proti Anadolu Efesa, brez moči. Pri Heliosu sta se najbolj izkazala Dejan Jeftić s 17 točkami ter le 17-letni Tomaž Bolčina, ki je zbral 11 točk.

Krka je klonila pri Radničkem z 82:75, potem ko je bilo po treh četrtinah še 59:58. Krka se v zaključku tekme nikakor ni uspela približati gostiteljem. Ti so imeli otipljivo prednost 12 točk že na začetku drugega dela (47:35), vendar je Zoran Dragić praktično sam ob pomoči Jureta Balažiča poskrbel za preobrat (48:49). V zadnji četrtini pa so gostitelji hitro ušli za 11 točk (69:58), ko je Danilo Mijatović zadel trojko v 33. minuti. Za razliko od prejšnjih tekem se tokrat Krki ni uspelo pobrati. Resda so se slovenski prvaki še približali na tri točke, toda v zadnjih minutah odigrali nezbrano in po zaporednih koših Stevena Markovića v 38. in Davida Simona v 39. minuti tekmo izgubili.

Podobno usodo kot slovenski prvaki je na gostovanju pri Budućnosti doživel tudi Zlatorog. Laščani so se brez prvega igralca Vladimirja Panića (na igrišče naj bi se po poškodbi gležnje vrnil šele januarja) pogumno upirali Budućnosti v gosteh, a desetega poraza niso mogli preprečiti (81:75). Črne minute so se odvile ob koncu tretje četrtine, ko se je gostujoča prednost 50:49 spremenila v zaostanek s 50:60. Laščani so se v 39. minuti približali na 75:71. vendar moči za popoln preobrat ni bilo.

Union Olimpija jutri ob 18.00 igra doma proti Hemofarmu.