Maccabi je v finalu povozil Skipper in navdušil 10.000 gledalcev.
Dušan Ivković daje napotke Marcusu Brownu.

Čeprav je moral odlični organizator igre Šarunas Jasikevičius zaradi tretje osebne napake že v prvi četrtini na klop, je Maccabi le večali vodstvo. Najbolj razpoložen je bil Anthony Parker (21 točk), ki je navdušil tudi z zabijanjem nazaj. Pravi NBA-šov, podčrtan z rumeno!

Prednost Maccabija po prvi četrtini je bila 18, ob polčasu 25 in na koncu neverjetnih 44 točk! Gostitelji zaključnega turnirja so tako tretjič prvaki Evrope, vendar prvič po letu 1981. Pri tem ne upoštevamo slavja v Suproligi leta 2001, saj je bila konkurenca zelo okrnjena.

Odločitev že v prvi četrtini
Po uvodnem košu Smodiša (njegovem edinem na tekmi) je Maccabiju uspel delni izid 9:0 oziroma 15:2. Jasikevičius je z osmimi točkami (dve trojki) napovedal, da bo v napadu bolj nevaren kot v četrtek, vendar je moral kmalu na klop.

To ni vplivalo na nadaljevanje rumene ofenzive in Bluthental je s spektakularno trojko po desetih minutah igre poskrbel za vodstvo 31:13. Skipperjev met iz igre je bil v prvi četrtini vsega 2-13. Po nizu 6:0 (bilo je 33:19) je kazalo, da bo tekma le bolj izenačena. Vendar ne, Maccabi je hitro spet ušel na 20 točk prednosti in ni več tekmoval s Skipperjem, ampak z rekordi.

Do polčasa je tako nasprotniku nasul 55 točk, vodil za 25 točk, končnih 118 točk oziroma plus 44 pa spada že v rubriko saj ni res, pa je.

Slovenci smo imeli v finalu dva predstavnika, oba pri Bolonjčanih. Matjaž Smodiš je bil po uvodnem košu neviden, dobro pa je svojih deset minut (ko je bilo resda že vse odločeno) izkoristil Erazem Lorbek in brez zgrešenega meta dosegel sedem točk.

CSKA maščeval lanski poraz
V tekmi za tretje mesto se je CSKA, gostitelj naslednjega zaključnega turnirja Evrolige 2005, maščeval Sieni za lanski poraz v malem finalu v Barceloni. Varovanci Dušana Ivkovića so v tretji četrtini zaostajali že za 19 točk. Takrat se je prebudil Marcus Brown, ki je 15 od svojih 27 točk dosegel v tretji četrtini in bil najzaslužnejši, da so Rusi izenačili na 78:78. Ob koncu tekme je svoje prispeval še Judin (dve trojki iz dveh poskusov).

met za 3 točke: 14/23; 7/25
skoki: 33; 19 Za 3. mesto: MONTEPASCHI SIENA - CSKA MOSKVA 94:97 (32:15, 24:25, 17:31, 21:26) Vanterpool 18, Thornton 15, Stefanov 14; Brown 27, Krjapa in Alexander 11.