Gašper Vidmar je Zadru nasul 22 točk. Foto: Liga UPC Telemach
Goran Jurak
Goran Jurak je bil razpoložen v Splitu. Foto: RTV SLO

Gostitelji niso najbolje začeli, a so se do odmora pobrali (42:40). V tretji četrtini je sijajni Carl English (32 točk) priigral Zadrčanom 5 točk naskoka (63:68). Dve minuti pred koncem je bil izid še izenačen 81:81, potem pa je Marcelić (23 točk) zadel dve trojki zapored in gostje se niso več pobrali. Davor je rojeni Zadrčan, kjer je igral v sezonah 2001/02 in 2003/04. Hrvoje Oršulić je v zadnji minuti zadel le enega od treh prostih metov in Kodeljevčani so se veselili tretje letošnje zmage. Razpoložen je bil tudi z 22 točkami in 12 skoki.

Gladka zmaga Olimpije v Splitu
Union Olimpija je zlahka slavila v Splitu (67:91). Zmaji so večino dela opravili že v prvih 10 minutah (11:26). Tekmo so začeli z delnim izidom 7:0, v šesti minuti so vodili že s 16:5, v deveti pa že s 25:7. Goran Jurak je k 12 zmagi prispeval 17 točk in 9 skokov. Splitčani so bili katastrofalni v metih za tri točke, v 25 poskusih so zadeli le trikrat.

Domžalčani niso znali zaustaviti Gurovića
Helios se je dobro upiral Crveni zvezdi, ki je na krilih Milana Gurovića (33 točk) zmagala s 96:91. Domžalčani so zadnjič vodili v 17. minuti, ko je bilo na semaforju 45:46. V zaključku prvega dela so bili nezbrani in Beograjčani so ušli za štiri točke (53:49). Še v 37. minuti je bil Helios blizu (83:80), potem je Vuk Radivojević zadel za tri, svoje pa je dodal še Pero Antić (26 točk)