Slika veselje Mariborčanov, ki odlično ponazarja presenečenje v Stožicah. Foto: Aleš Fevžer

Odigrali smo brez energije in zelo slabo v obrambi. Poskušali smo z več taktičnimi zamislimi, a ni bilo rezultata. Brez prave energije ni mogoče zmagati tekme. Messer je pokazal več želje in borbenosti, kar sem pogrešal pri vseh mojih igralcih.

Sašo Filipovski po porazu z Mariborom.
Bojan Jovanović (Maribor Messer) - Klemen Prepelić (Union Olimpija)
26 točk Klemna Prepelića je bilo povsem zaman, saj je imel pri gostih Bojan Josipović (20 točk) veliko več razpoloženih soigralcev. Foto: Aleš Fevžer
Maribor Messer
Mariborčani, ki so najprijetnejše presenečenje državnega prvenstva, so se z veliko zmago zavihteli na 2. mesto in zaostajajo le za neporeženo Krko. Foto: Aleš Fevžer
Helios do prve zmage v Ligi za prvaka

Štajerci so vodili vse od začetnih minut, njihova prednost pa je počasi narasla na šest točk ob polčasu, kar so nato gostje znali zadržati vse do konca. Maribor se je s prestižno zmago nad Olimpijo zasidral na 2. mesto lestvice Lige za prvaka.

Z vso večjo lahkoto branili prednost
Pri "zmajih" se je na vso moč trudil Klemen Prepelič (26 točk), a to še zdaleč ni bilo zadosti za razpoložene Mariborčane, pri katerih sta izstopala Igor Josipović (20 točk) in Igor Marić (17 točk), še trojica igralcev je dosegla dvomestni izkupiček, Kongovec Kayembe Ruphin pa je 8 točkam dodal 9 skokov.

Razbita četa Saše Filipovskega je nazadnje vodila v 6. minuti, ko je Alen Omić zadel za 12:11. Varovanci Igorja Kuzme nato vodstva niso več izpustili iz rok, ob tem pa s čedalje večjo lahkoto odbijali poskuse gostiteljev po preobratu.

Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije: "Čestitam Mariboru Messerju za zasluženo zmago. Gostje so danes pokazali, zakaj so bili boljši od Heliosa kot tudi Zlatoroga v gosteh. Zagotovo so največje presenečenje te sezone lige Telemach. Odigrali smo brez energije in zelo slabo v obrambi. Poskušali smo z več taktičnimi zamislimi, a ni bilo rezultata. Brez prave energije ni mogoče zmagati tekme. Messer je pokazal več želje in borbenosti, kar sem pogrešal pri vseh mojih igralcih."

Igor Kuzma, trener Maribora Messerja: "Na tekmi v Stožicah smo dosegli sladko zmago. Pristopili smo tako, kot smo se dogovorili. Motivacija ni bila problem in vsi igralci so pokazali svoj maksimum. Po visokem vodstvu in nizu Olimpije smo ostali mirni in zasluženo slavili zmago. Pohvale si zaslužijo prav vsi, za najboljšo tekmo v tej sezoni pa moram izpostaviti Igorja Josipovića."

V soboto derbi v Novem mestu
Prvi prvenstveni poraz je za Ljubljančane slaba popotnica za slovenski derbi v soboto s Krko v Novem mestu, Maribor Messer pa lahko v nedeljo sproščeno pričakuje obračun s Tajfunom v dvorani Tabor.

Sočasno z blamažo Olimpije v Stožicah je vodilna Krka v gosteh brez težav opravila z Zlatorogom in ga premagala kar za 25 točk (56:81). Helios je v gosteh v Šentjurju ugnal Tajfun s 63:69 in prišel do prve zmage v Ligi za prvaka.