Edo Murić je dosegel 20 točk (11 v prvi četrtini) in imel še šest skokov in štiri podaje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Po 14 minutah je bil izid izenačen na 30, nato pa so gostitelji pobegnili na 47:31. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jaka Blažič in Domen Lorbek
Jaka Blažič, najboljši Olimpijin strelec v letošnji sezoni Lige Aba, se ni izkazal (8 točk), odlično pa je igral Domen Lorbek, ki je bil s statističnim indeksom 26 najkoristnejši igralec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka v končnici boljša od Uniona Olimpije

Pri Krkinem zaostanku s 66:69 je bil Jure Lalić natančen pod košem in izkoristil še dodatni prosti met, tik pred začetkom zadnje minute pa je Edo Murić s trojko popeljal Krko v vodstvo z 72:71. Na drugi strani je zgrešil Jan Močnik, ki je sicer v drugem polčasu poživil Olimpijino igro, naslednji Krkin napad pa je s košem od table uspešno končal Domen Lorbek, ki je tako kot Edo Murić dosegel 20 točk.

Krka vodila za 16 točk
Motivirana Krka je v prvem polčasu Olimpiji nasula kar 47 točk. Bila je zelo natančna in zadela več kot polovico metov za dve točki (10/21) in za tri (6/10). V prvi četrtini je bil razpoložen zlasti Edo Murić (11 točk). Ko se mu je pridružil še Lorbek, je Krka z delnim izidom 17:1 pobegnila na 47:31. Pri Olimpiji so, podobno kot na tekmi proti Fenerbahčeju, zatajili organizatorji igre, preveč je bilo spet zgrešenih metov (na koncu kar 13).

Olimpijini navijači imajo dovolj porazov
V tretji četrtini je Olimpija z delnim rezultatom 4:17 ujela priključek in si dve minuti pred koncem priigrala lepo izhodišče za zmago. Toda odločilne trenutke je odigrala zelo slabo, ključna pa je bila Murićeva trojka iz strani v zadnji sekundi napada. Po novem porazu navijači počasi že izgubljajo potrpljenje in ne zaupajo več trenerju Sašu Filipovskemu, saj je ekipa nekonkurenčna tudi v Ligi Aba. Z razmerjem 4-6 je v spodnji tretjini lestvice.