Rudy Fernandez je bil z 18 točkami prvo ime derbija. Foto: EPA

Madridčani ničesar niso prepustili naključju. Igrali so pametno, vselej so znali odgovoriti na koše nasprotnika, na odmor so odšli s prednostjo 12 točk (48:36). Visoko raven igre so ohranili tudi v nadaljevanju, tretjo četrtino so sicer dobili Katalonci (28:29), ki pa se jim nikakor ni uspelo vrniti v igro.

Real preprosto boljši
V zadnji četrtini je prvi strelec tekme Rudy Fernandez z dvema zaporednima napakama nasprotniku ponudil priložnost, da bi se točkovno še nekoliko približal, a to Barceloni ni uspelo. Nikola Mirotić je zadel pomemben koš prek Erazma Lorbka, ki je v naslednjem napadu dvakrat neuspešno vrgel za tri točke. V končnici se je nato razigral še Ioannis Bourousis, ki je dosegel pet zaporednih točk, za nameček pa je končni izid na veliko veselje domačih navijačev ob sireni s polaganjem po hitrem protinapadu postavil Sergio Rodriguez. Fernandez je bil z 18 točkami najučinkovitejši igralec na tekmi, 17 točk je zbral Barcelonin ostrostrelec Juan Carlos Navarro. Lorbek je zbral 11 točk in 3 skoke, Boštjan Nachbar pa je štirim točkam v statistiko vpisal še dva skoka.

Real Madrid tako po 13 krogih španskega prvenstva ostaja še neporažen in zasluženo sameva na vrhu prvenstvene lestvice. To je bil za Barcelono ob 9 zmagah že njen četrti poraz, na prvenstveni lestvici je tretja.