Marko Milič je bil prvi strelec in skakalec (8) ljubljanske ekipe. Foto: RTV SLO

Najboljši strelec Ljubljančanov je bil z 19 točkami Marko Milič, "dvoštevilčna" pa sta bila le še Goran Dragič (13) in Chris Booker (10). Američan bi lahko v zadnjem napadu odločil srečanje v korist zmajev, vendar je njegov met blokiral Dejan Ivanov. Prav Ivanov je bil junak zadnje minute, saj je izenačil izid na 74 in zadel odločilni prosti met.

Varovanci nekdanjega slovenskega selektorja Slobodana Subotiča so bili v prednosti ves prvi polčas, najobčutnejšo razliko pa so si priborili v 17. minuti, ko je bilo 35:26. Olimpija je odšla na odmor z zaostankom 5 točk.

Miličevih 17 od 19 točk v drugem delu
Z razpoloženim Markom Miličem, ki je samo v drugem delu dosegel 17 točk, so Ljubljančani sredi tretje četrtine že vodili za 6 (44:50), kar je bil tudi njihov najvišji naskok na tekmi. Moštvi sta se do konca izmenjevali v vodstvu, boljše živce in več sreče pa so imeli tokrat Splitčani.

Tresoča roka pri metu izza črte
Olimpija je izgubila, čeprav je za dve metala kar 65-odstotno in bila boljša v skoku (33:31). Šepal je predvsem met za tri točke (5/21), pri čemer je prednjačil Jasmin Hukić (9 točk), ki je zadel le enega od osmih poskusov.

Tekma bi morala biti že v soboto, vendar je bila zaradi odisejade moštva na poti iz Kaunasa preložena na nedeljsko opoldne.