Saša Vujačič, ki je pred kratkim iz Los Angeles Lakersov prestopil k New Jerseyju, je v 28 minutah dosegel osem točk, od tega dve trojki. Njegov New Jersey je izgubil četrtič zapored. Foto: EPA
Saša Vujačič in Carlos Boozer
Carlos Boozer (ob njem Vujačič) je bil z 20 točkami in 15 skoki prvi igralec tekme v United Centru. Foto: EPA

Z zmago 92:75 nad Detroitom je Phoenix prekinil niz štirih porazov. Že ob polčasu je bilo 50:32. Goran Dragič je imel lepo minutažo, saj je igral 29 minut in jih dobro izkoristil, škoda le za kakšen zgrešen met preveč (za dve 1/5, trojke 2/4). Tudi Saša Vujačič je bil na parketu skoraj pol ure, največ med rezervisti New Jerseyja, med katerimi ni bilo Jordana Farmarja in Troya Murphyja. Mrežice so v Chicagu izgubile z 90:81.

Oslabljeni Boston, najboljša ekipa Vzhodne konference, je drugič v letošnji sezoni Lige NBA klonil doma. New Orleans je bil boljši s 83:81, čeprav v prvi polovici zadnje četrtine ni znal zadeti. Najboljši igralec je bil vsestranski Chris Paul z 20 točkami, 11 podajami, 6 ukradenimi žogami in 5 skoki. Boston je v sredo ostal brez Kevina Garnetta, ki si je poškodoval desno nogo.

Lakersi (102:98) so se izognili tretjemu zaporednemu domačemu porazu, kar bi se zgodilo prvič po marcu 2008. Philadelphia sicer niti enkrat ni vodila, toda bila je žilav tekmec in se je sredi zadnje četrtine po delnem izidu 12:2 približala na točko zaostanka. Jrue Holiday je slabe tri minute pred koncem s trojko svoje moštvo spet povsem približal (96:95).

Obetavni košarkar, rojen v Los Angelesu, je imel do konca kar nekaj priložnosti, da Philadelphio popelje do zmage, toda odločil je Kobe Bryant z lepim košem z desnega krila minuto in 15 sekund pred zadnjo sireno. Gostje so svoj zadnji napad zapravili, potem ko dve žogi od daleč nista hoteli v koš.