Radoslav Spasojević

Sutjeska je presenetila zeleno-bele že v Stožicah, tudi tokrat pa se je izkazala za izjemno neugodno ekipo. Pri Ljubljančanih se je zelo poznala odsotnost poškodovanega Zacha Wrighta in obolelega Saše Zagorca, blestel je le Sava Lešić (25 točk; 8/13 iz igre).
Lešić blestel v drugi četrtini
Sutjeska je hitro prevzela pobudo in prvo četrtino dobila s 26:18. V drugi četrtini se je razigral Lešić, nanizal je kar deset točk in Olimpija je z delnim izidom 18:7 od odmoru vodila za pet točk (39:44).
Sutjeska od 26. minute vodstva ni izpustila iz rok
Po košu in prostem metu Ronaldsa Zakisa so imeli zmaji največjo prednost na tekmi v 21. minuti (39:47), potem pa so popustili. Nikola Pavličević in Nikola Žižić sta s trojkama hitro ujela priključek. S trojko Radoslava Spasojevića so domačini v 26. minuti spet povedli (54:51), nato pa prednosti niso več izpustili iz rok. Po koncu tretje četrtine je imela Sutjeska tri točke prednosti (60:57).
V 34. minuti je Lešić zadel trojko, Miha Lapornik pa je znižal na 68:66. Gostitelji so imeli pravi odgovor, Žižić je bil natančen izza črte Draško Albijanić pa je povišal prednost na 77:68. V končnici so gostitelji zelo dobro izvajali proste mete in zanesljivo zadržali prednost.
Ljubljančani zgrešili kar 16 trojk
Skok je bil na strani ljubljanske ekipe (31:35), ki je izgubila kar 15 žog, zadela pa je le tri trojke iz 19 poskusov.
"Sutjeska je prva ekipa, ki nas je letos dvakrat premagala. Pokazali so pravi obraz, za njih, v težkem trenutku, saj je bila tekma zelo pomembna. Mislim, da smo odigrali odlično drugo četrtino, predvsem v obrambi. Prvi polčas je bil soliden, razen začetka tekme. V drugem delu pa preveč napak, predvsem v obrambi, saj smo slabo branili situacije ena na ena in pick n' roll. Posledično je Sutjeska prišla do nekaj lahkih košev, v napadu pa smo se preveč zanašali na naš met z razdalje, tako pa zelo težko zmaguješ tekme. Ni bilo igre po globini, prodorov, sodelovanja notranje in zunanje linije. Imeli smo tudi petnajst izgubljenih žog, kar tudi pove veliko. Zaslužena zmaga Sutjeske, nam pa ne preostane drugega kot, da se sestavimo, saj smo danes nastopili brez dveh pomembnih igralcev Wrighta in Zagorca," je pojasnil trener Gašper Potočnik.
V prihodnjem krogu bo Union Olimpija naslednjo sredo v Stožicah gostila Cibono.